anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Posiadam Allegro smart ale po wystawieniu przedmiotu moja oferta nie ma statusu "Smart" dlaczego?

nightmoon
#8 Zapaleniec#

Witam, tak jak w temacie kupiłem w ubiegłym roku pakiet Allegro Smart na 12 miesięcy i mam go aktywnego do 27 listopada 2023r po czym wystawiłem przedmiot na Allegro (nie Allegro lokalnie), niestety po wejściu w moją kategorię oferta nie jest jako Smart, oznacza to, że kupujący, który nie będzie posiadał pakietu Smart będzie musiał zapłacić np. ekstra za przesyłkę.

Czy to normalne, że jeśli mam opłacony pakiet smart i nie mam negatywnych opinii bo raczej jestem wzorowym użytkownikiem i posiadam pakiet smart moje oferty po wystawieniu nie mają opcji smart?
Gdzie ewentualnie włączyć ten pakiet dla kupujących, może po prostu nie wiem jak to zrobić?

Dziękuję z góry za każdą sugestię do mojego problemu, pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Bo tam tak nie działa, musisz spełnić warunki żeby mieć oferty ze Smartem.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by...

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@LEW433  a może krótko a nie od razu litania do przeczytania?

@nightmoon  musisz spełnić warunki - aby aukcja była ze SMARTem musisz mieć 5 pozytywnych unikalnych komentarzy na swoim koncie oraz udostępnić zwroty przy wystawianiu aukcji

Zapewne nie wiesz ale powyżej 300zł jeżeli chodzi o cenę na aukcji to sprzedający dopłaca do "SMARka" ponad 7zł tak porobiło w ostatnim czasie szanowne allegro.

Co możesz zrobić wg. mnie na tą chwilę? Możesz po prostu zwiększyć cenę towaru który sprzedajesz 😅 i udostępnić darmową wysyłkę i będzie jeszcze lepiej bo mogą na to z(a)łapać się wszyscy a nie tylko ci którzy mają wykupionego "SMARka" jeżeli chodzi o koszty dostawy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Warunki dotyczące ofert (konta zwykłe)

  • utwórz warunki zwrotu przedmiotu i dodaj je w ofertach
  • udostępnij w ofertach co najmniej dwie z metod dostawy Allegro Smart! - z 2 różnych grup (w tym minimum jedną, za którą kupujący płacą z góry) albo udostępniaj numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Allegro Smart!, za którą kupujący płacą z góry. Pamiętaj jednak, że numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki
  • w zakładce Ustawienia dostawy ustaw prawidłowe wartości dla metod dostawy, z których korzystas
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

"a może krótko a nie od razu litania do przeczytania?" Nie jest to dobra metoda bo np. za chwilę sprzedający będzie zdziwiony, że musi przyjąć zwrot mimo że nie prowadzi firmy.

oznacz moderatorów

nightmoon
#8 Zapaleniec#

Nie korzystałem długo z samego Allegro, ponieważ ostatnimi czasy z urządzenia mobilnego jest w ogóle ciężko coś wystawić i aby znaleźć tą opcję najlepiej jest mieć PCta...
Dlatego też ostatnio wszystko co sprzedawałem wychodziło ode mnie poprzez Allegro lokalnie (nie wiem czy to jest traktowane jako Allegro bo to niby ta sama ale lokalna platforma).
Sam osobiście myślałem, że jeśli mam wykupionego Smarta to wystarczy ale teraz widzę, że trzeba przejść przez akademię Allegro i kursy (co mi w ogóle nie przeszkadza) i sobie o tym poczytam co do stawek prowizji po odpowiednim uhonorowaniu Allegro od Uokik na kilka mln zł zauważyłem, że i stawki prowizji trochę spadły w niektórych kategoriach (pewnie chodzi o działania monopolowe, dla nas sprzedawców jak i klientów to bardzo dobrze)
Dziękuję za nakreślenie tematu @LEW433 również dziękuję za linki, będę miał lekturę na dzisiejszy wieczór, przynajmniej pewne kwestie stały się dla mnie jasne i klarowne 🙂
Pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów