anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja od kosztów wysyłki poza Allegro smart wyższa niż koszt wysyłki

travelco
#7 Wielbiciel#

Witam, 

będę wdzięczny za pomoc. 

Właśnie prześledziłem transakcje opłat allegro (ponieważ zaniepokoiła mnie ich wysokość) i zauważyłem, że w przypadku klientów poza programem allegro smart Allegro poza prowizją sprzedaży pobiera również ogromne prowizje za wysyłkę? Czy to nie jest błąd, 

np. 

klient kupuje poza allegro smart z kosztem wysyłki 6,7 zł - allegro mi to przelewa po czym następnie pobiera prowizję ode mnie w wysokości 9,49zł

nie sledzilem oplat z poczty - ale mam wrazenie, ze poza smartem ja place za te przesylki a nie allegro? 

czy się mylę?

będę wdzięczny za pomoc i wyjaśnienie.

dotyczy to zarowno uslug poczty polskiej jak i dpd.

w większości przypadków moje opłaty były niższe (te z mojej umowy własnej z dpd niż z allegro)

prośba o pomoc bardziej doświadczonych

pozdrawiam serdecznie,

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

konto zamknięte
Nie dotyczy

@travelco witamy na Allegro 🙂 To nie jest błąd, tylko ich pazerność. Od 1 czerwca pobierają również prowizję od kosztów wysyłki (ta sama jak na produktach, które sprzedajesz). Dotyczy to jakiegokolwiek kosztu wysyłki jaki klient opłaca. Więc nie jest pobierana tylko gdy ktoś korzysta ze SMART i nic nie płaci za wysyłkę.

Opinii odnośnie tego zachowania było wiele i łatwo się domyślić jaka też jest Twoja na ten temat 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@travelco  Musisz po prostu inaczej ustawić sobie cenniki. Zamiast 6,70 zł, ustaw 9,49 zł bo taki jest realny koszt przesyłki PP z odbiorem w punkcie. Teraz dokładasz do wysyłek.

Tu masz cennik PP

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/metody-dostawy-poczty-polskiej-nowy-model-rozliczen-EY0aDmkkyuA

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie mylisz się, Allegro pobiera prowizję od przesyłek.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@travelco klient kupuje poza allegro smart z kosztem wysyłki 6,7 zł - allegro mi to przelewa po czym następnie pobiera prowizję ode mnie w wysokości 9,49zł

To nie prowizja tylko teraz płacisz allegro za wysyłkę jak nadajesz przez pocztę 😞 a podana kwota jest za Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch tu masz więcej https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/metody-dostawy-poczty-polskiej-nowy-model-rozliczen-EY0aDmkkyuA

________
Κώστας
oznacz moderatorów