anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizyjna dyskryminacja kont firmowych - czy legalna?

www_retrok_pl
#9 Pomysłodawca#

Prowizja (konta zwykłe) w Starych Komputerach / Pozostałe = 9%

Konta firmowe = 15%


Handlarze bez firmy, którzy na okrągło tym handlują = płacą stosunkowo niską prowizję.

Firmy natomiast są obciążone wysoką prowizją, VAT też trzeba doliczyć, odbiorcy tych towarów to prywatne osoby (z reguły, nie odliczą VATu). Sumując opłaty, nie sposób konkurować cenowo z handlarzami na kontach zwykłych.

 

Pytanie: czy obciążanie kont firmowych, znacznie wyższą prowizją jest legalne? Zdecydowanie powinno być na odwrót!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@www_retrok_pl W obowiązującym w naszym kraju prawie nie ma przepisów, które tego zabraniają, w związku z tym tak, to jest legalne. Wszystkie opłaty naliczamy na podstawie naszego regulaminu, a dokładnie załącznika Opłaty i prowizje.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Najkrócej odpowiadając: nie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria tak było od zawsze. Pamiętam jak naście lat temu zwróciłem uwagę portalu na gościa, to trzepał znaczne obroty na dziko, bez żadnej działalności, a skala sprzedaży była spora. Finalnie mi zblokowano konto, a gość dalej sprzedawał.

Allegro ma to głęboko gdzieś, dopóki taki delikwent płaci znaczną prowizję 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie wracaj do spraw sprzed "nastu "lat.

Ja miałem usuwane aukcje za miniaturkę ze strony producenta - ktoś wcześniej wystawił taką aukcje i moją zgłosił.

Teraz sam robię opis i miniaturkę - i wszyscy mają to samo, wszystko zgodne z regulaminem Allegro.  

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

www_retrok_pl
#9 Pomysłodawca#

oczywiście, że promuje. Dwa proste przykłady:

1) Techniczna możliwość sprzedaży (konta firmowe), elektroniki bez VAT (co jest niedozwolone od jakiegoś czasu)

2) Są konta co mają tysiące aukcji, bez prowadzenia firmy. Portale chociażby jak **piiip**.DE, rozumieją co to znaczy sprzedaż prywatna bez wałków i tam są limity

oznacz moderatorów

www_retrok_pl
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście nie ma przepisów dokładnie mówiące o allegro, ale jak za to samo - jedna grupa jest dyskryminowana większą opłatą to coś jest nie tak. Tak samo jak rząd chciał opodatkować hipermarkety i w końcu się musiał wycofać.

Nie jestem radcą prawnym więc trudno dywagować nad tym dalej. Przeczuwam jednak, że znalazłyby się furtki na to aby to zaskarżyć 🙂

 

 

oznacz moderatorów

www_retrok_pl
#9 Pomysłodawca#

podbijam temat bo już ręce opadają.

Niedawno prowizja dla kont firmowych wzrosła do 17% w tej kategorii a konta zwykłe nadal mają 9%.

 

oznacz moderatorów