anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przekierowanie zewnętrznej domeny na sklep / konto / kategorię

logosystem
#7 Wielbiciel#

Witam 🙂

Bardzo proszę o pomoc 🙂

1. Czy regulamin Allegro pozwala na przekierowanie mojej zewnętrznej domeny na:

- mój sklep w Allegro

- moje konto w Allegro

- kategorię na moim koncie w Allegro?

 

2. Czy takie przekierowania są praktykowane i czy w ogóle taki zabieg ma sens?

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@logosystem sporo sklepów podaje na swoich stronach link do aukcji gdzie sprzedaje swoje produkty, jest to dozwolone 🙂  Nie możesz odwrotnie na allegro promować swojego sklepu internetowego 😞

A czy to ma sens to musisz sam przekalkulować, czy lepiej rozwijać własne źródło sprzedaży czy kierować na allegro gdzie klient nie koniecznie wtedy kupi Twój produkt bo wyświetlają się wtedy podobne - tańsze i możesz zrobić tym dobrze allegro a nie sobie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

logosystem
#7 Wielbiciel#

Witaj kostas11  🙂

 

Bardzo dziękuję za informację o przekierowaniach, a jeszcze bardziej za sugestię dotyczącą celowości przekierowania. To cenna uwaga z Twojej strony, a z mojej - jak widać, chęć wykonania zupełnie nieprzemyślanego posunięcia. Dobrze, że skończyło się na pytaniach, a nie na czynach.

 

To może tak przy okazji zapytam.

Czy istnieje jakiś mechanizm, który w sposób automatyczny potrafi przenieść wystawione w Allegro produkty, do sklepu internetowego WooCommerce?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź Tobie Drogi kostas11 lub każdej innej osobie, która włączy się do dyskusji 🙂

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

logosystem
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za pomoc z Twojej strony.

Szybko przejrzałem opis do wtyczki i zerknąłem również na cenę. Funkcjonalność świetna, niestety tania nie jest. Ważne, że w ogóle jest i jak będzie potrzeba, to jest z czego skorzystać.

 

Pociągnę temat dalej, bo widzę, że jesteś zorientowany i oczywiście jeżeli dysponujesz czasem.

1. Odpalam na swojej domenie WooCommerce.

2. Integruję się z hurtownią.

3. Pobieram produkty.

4. Modyfikuje produkty pod swoje potrzeby.

5. Sklep integruje z BaseLinkerem (BS)

6. Za pomocą BS wystawiam produkty na Allegro.

7. Sprzedaje w obu miejscach.

Czy to jest właściwe rozwiązanie Twoim zdaniem, czy zaproponowałbyś inne?

 

Kolejna sprawa.

Co się dzieje z płatnościami i kurierami na Allegro i Woo? Czy muszę podpisywać z nimi 2 różne umowy - na sklep osobno i na Allegro osobno, czy też da się to zestawić tak, aby działało dwutorowo?

 

Czy w ogóle mój tok rozumowania na rozwiązaniu w takim modelu sprzedaży to dobry kierunek, czy też należy w nim cos zmienić?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@logosystem Jak zaciągasz z hurtowni na sklep i potem na allegro wystawiasz to jak najbardziej poprawnie.

Co do dostaw to wystarczy jedna większość obsługuje też allegro po poprawnym przekazaniu maila tu masz o rozliczaniu metod dostawy https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kategoria/allegro-dostawa#uslugadostawyallegro

Jak podasz konkretnego przewoźnika co masz zamiar wprowadzić to Ci powiem bo nie wszystkich znam i szkoda pisać opowiadania 🙂

Oczywiście poprawny odpalasz sklep dajesz produkty potem wystawiasz je przez sklep na allegro i masz dwa źródła sprzedaży, które obsługujesz z jednego panela 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

logosystem
#7 Wielbiciel#

To wszystko w fazie intensywnego planowania i testowania, więc póki co o przewoźniku nic konkretnego nie powiem. Wręcz przeciwnie, chętnie skorzystam z jakiejś sugestii 🙂

 

Jeszcze jedno, jeżeli można. A jak jest z płatnościami i przewoźnikiem w przypadku kilku sklepów? Jak mam 5 sklepów to jedna umowa i jeden przewoźnik / płatność wystarczy, czy też 5 sklepów = 5 umów???

oznacz moderatorów

slaskiecentrum
#1 Nowicjusz#

Witam,

czy jest możliwość przekierowania mojej zewnętrznej domeny sklepu na allegro? 

Jeżeli macie jakieś informacje w tej sprawie dajcie znać proszę gdzie szukać i jak ewentualnie to zrobić.

Będziemy zobowiązani.

oznacz moderatorów