anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja uszkodzonego towaru przez kupującego.

andrzej1101996
#7 Wielbiciel#

Cześć, 

dwa tygodnie temu prywatnie sprzedałem laskę spacerową za pośrednictwem allegro (kupujący wolał kupić ją za pośrednictwem allegro, gdyż była to sprzedaż prywatna i nie chciał zostać oszukany). 

Laska została dostarczona do kupującego, jednak okazało się że jest uszkodzona (rękojeść jest wygięta). 

Ode mnie została wysłana w stanie nieuszkodzonym, więc szkoda musiała powstać podczas transportu. 

Zaproponowałem osobie kupującej rekompensatę w postaci zwrotu części zapłaconej kwoty, jednak osoba ta domaga się nieuszkodzonego towaru. 

Tłumaczyłem mu, że w tym momencie nie jestem w stanie mu tego wymienić ani zwrócić całej kwoty, ponieważ nie sporządzono protokołu szkody przy kurierze, dlatego nie wiem czy towar został uszkodzony przez firmę kurierską czy przez niego i nie mogę wnioskować o ewentualną reklamację w firmie kurierskiej. 

Osoba kupująca domaga się również dowodu zakupu. Jako, że była to sprzedaż prywatna, mam obowiązek wystawić taki dokument? Jeśli tak to w jakiej postaci? 

 

W jaki sposób można rozwiązać tę sprawę? 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

andrzej1101996
#7 Wielbiciel#

@milka1234567890 W takim razie dlaczego to ja mam ponosić całą stratę za szkodę, której nie wyrządziłem w przypadku uznania bądź odrzucenia reklamacji? Bo jeśli przyjmę reklamację to mam wadliwy towar z którym nic nie zrobię, jeśli odrzucę reklamację, zostaną wyciągnięte konsekwencje przez allegro.

Ja zapakowałem towar nieuszkodzony i wysłałem 😞

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@andrzej1101996 Nie masz obowiązku uznać reklamacji, ale jeśli jej nie uznasz, mogą Cię spotkać kłopoty ze strony Allegro, które często w podobnych przypadkach staje po stronie kupującego, zwłaszcza, gdy pozna jego wersję zdarzeń.

oznacz moderatorów

andrzej1101996
#7 Wielbiciel#

Ale jego wersja zdarzeń jest oczywista. 

Otrzymał towar od kuriera. Będzie zarzekał się, że paczka była nieuszkodzona i po rozpakowaniu towar był popsuty. Sam bym przyjął taką wersję, gdybym był na jego miejscu, bez względu na to kto dokonał szkody. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@andrzej1101996 Odpowiadasz za towar z rękojmi, także jako osoba prywatna. Kupujący chce zwrotu wpłaty, bo być może są inne wady przedmiotu - nie znamy tu jego stanowiska w tej sprawie. Wadliwy przedmiot zareklamował u Ciebie, więc taką reklamację trzeba rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Po uznaniu należy się klientowi zwrot wszystkich kosztów, także kosztów odesłania przedmiotu. Po odrzuceniu reklamacji klient może starać się o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a jeśli ją otrzyma, Allegro może żądać od Ciebie zwrotu kosztów, może też zablokować Ci konto. Reklamację do przewoźnika możesz złożyć i bez żadnych protokołów, tym bardziej kupujący nie ma obowiązku takiego protokołu sporządzać.

 

oznacz moderatorów

andrzej1101996
#7 Wielbiciel#

Ok w takim razie zgłoszę reklamację do przewoźnika (chociaż nie wiem czy cokolwiek to da). Obawiam się, że reklamacja w firmie kurierskiej zostanie odrzucona, więc dlaczego mam ponosić szkody za to, że ja wywiązałem się ze swojej umowy (towar wysłałem sprawny). W przypadku uznania reklamacji, będę miał przedmiot wadliwy z którym nic nie zrobie. W przypadku odrzucenia reklamacji, allegro wyciągnie konsekwencje. Więc bez względu na wszystko cała wina spada na mnie, mimo że nie wiem czy klient sam nie dokonał szkody. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@andrzej1101996 Allegro niekoniecznie wyciągnie konsekwencje, ale może to zrobić.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@andrzej1101996 

Allegro ma tendencję do stawania po stronie kupujących niezależnie od realnego przebiegu transakcji.

Poczekaj na założenie sporu i próbuj sprawę wyjaśnić. Jak dojdziesz do ściany ( czyli POKu ) to chyba trzeba będzie się zastanowić nad uznaniem reklamacji. Ale to już od Ciebie zależy.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

andrzej1101996
#7 Wielbiciel#

Czekam na dokładne zdjęcia od kupującego. 

Chyba zdecyduje się na uznanie tej reklamacji mimo przekonania do swojej racji. Bo widzę, że chyba i tak jestem na straconej pozycji 😄 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@andrzej1101996 Tylko Ty o tym zdecydujesz czy jesteś na straconej czy nie. Allegro to nie koniec świata ani wyrocznia, tak jak nasze rady. Ważne czy chcesz udowodnić swoją niewinność za wszelką cenę, czy nie 😉

Każda przegrana stoczona walka to mnóstwo doświadczenia aby kolejnej już nie przegrać 😉 Każda kolejna poddana nie przyniesie zwycięstwa nastepnej 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów