anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenie kosztów wysyłki za aukcję WOŚP

Client:39655578
#1 Nowicjusz#

Wystawiłem przedmiot na aukcję WOŚP z opcjami dostawy: kurier Inpost lub Paczkomat Inpost (ustawiłem też odpowiednie ceny dla tych metod).

Po zakończeniu aukcji zwycięzca wybrał paczkomat i zapłacił za niego, natomiast nigdzie nie widzę tych środków, ani informacji jak mogę je uzyskać. Po kliknięciu przycisku "nadaj przesyłkę" przenosi mnie na stronę Inpost, gdzie po zalogowaniu na własne konto nie widzę żadnych środków (konta nie były co prawda w żaden sposób powiązane, nie jestem sprzedawcą i paczki wysyłam bardzo rzadko).


Moje pytania:
- jak powinienem wysłać paczkę? Czy mogę sam, z aplikacji Inpost nadać przesyłkę, w Allegro jedynie wpisać jej numer i potem jej koszty odzyskać od Allegro? Jak?
- czy jestem zobowiązany nadać paczkę (jakoś) przez Allegro i dopiero wtedy odzyskam koszt wysyłki?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:39655578 Cześć. 🙂 Pieniądze za wysyłkę (16 zł) są na Twoim koncie w Allegro Finanse (tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji

Paczkę nadaj w taki sposób, jak Ci będzie najwygodniej. Pieniądze na przesyłkę po prosty wypłać na swoje konto bankowe (wypłaty z Allegro Finanse aktywujesz w zakładce Ustawienia wypłat). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kwas96
#8 Zapaleniec#

Działa, ale doszukać się, to trzeba mieć licencjat z finansów i informatyki w jednym 😉 

Warto by było jakoś bardziej to oznaczyć. Może jakiś baner na allegro  + inpost. Bo jest instrukcja wysyłania paczek, ale nie wspomina o WOŚP.

 

oznacz moderatorów