anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozpakowanie towaru z blistra a jego zwrot

reboot23
#11 Animator#

Dobry wieczór.

Interesuje mnie kwestia odstąpienia od umowy w przypadku towarów zapakowanych w blister. Sposób pakowania oznacza, że nie da się otworzyć opakowania bez jego uszkodzenia. Jak w takiej sytuacji zapoznać się z towarem? Reklamy producenta, opisy sprzedawcy zachęcają "kup i mnie używaj". Przykładowo może chodzić o nożyk do GK lub latarkę rowerową.

Internet sugeruje (UOKiK), że nie ma problemu z rozcięciem blistra, zwrotem towaru i otrzymaniem pełnej kwoty.

A jakie jest Wasze zdanie? Co robicie jako sprzedający? Zagryzacie zęby i handlujecie dalej czy walczycie z klientem?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

a) nie ten dział

b) na jakiej podstawie prawnej sprzedający ma walczyć z klientem? Czy przedmiotem umowy było opakowanie?

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

To jest dobry dział, jestem kupującym. A pytanie tak sformułowałem, bo Allegro Gadane jest opanowane przez Sprzedawców 🙂

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Trochę dziwne dla mnie: "Co robicie jako sprzedający?" no ale cóż... 😉

I nie jestem sprzedającym na All. I nigdy NIE zostanę! 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opakowanie, kupujący nie ma obowiązku zwrotu w oryginalnym opakowaniu i takie coś jak nożyk może zwrócić i nie można robić żadnego problemu.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dyrektywy unijne do ustawy konsumenckiej  porównują zakup zdalny do zakupu stacjonarnego

konsument ma prawo zapoznać się ze sprzętem podobnie jakby to robił

w sklepie stacjonarnym

towar po takim zwrocie sprzedawca ma prawo sprzedawać jako nowy

jednocześnie za zmniejszenie wartości towaru odpowiada konsument

i teraz najlepsze - w unijnych przepisach jak i polskich nie ma kategorii towaru

jak po zwrocie, powystawowego (jak ostatnio sugeruje allegro) - jest nowy i używany

 

@reboot23 Twoje pytanie powinno brzmieć czy rozgraniczenie na allegro na inne stany towarów niż nowe i używane nie narusza interesów konsumentów?

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

@RED @LEW433 kupiłem taśmę LED z zasilaczem, opierałem się jedynie na opisie ze strony aukcji. Nie ma ani jednej zdjęcia/grafiki pokazującej jak świeci. Sądziłem, że empirycznie przetestuję jak odbiorę przesyłkę.

Przyszedł towar zapakowany w blister. I co robić?

 

IMG_5397.jpg

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozpakować umiejętnie i sprawdzić.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@reboot23  myśle że dobrym pomysłem byłoby zapytac sprzedającego jak sie ustosunkuje do ewentualnego zwrotu ( tutaj każdy może mieć rózne interpretacje)

My np handlujemy wężami ogrodowymi - nie robimy problemów jeśłi kupujący rozetnie  część opakowania aby sprawdzic elastycznośc czy grubośc scianek węża. Natomiast jeśli waż do nas wraca rozpakowany z jeszcze cieknąca wodą - wówczas dla nas to przekroczenie uprawnien konsumenta  ( chociaz teoretycznie można to podciągnąc pod "testowanie")

Datego myśle że rozsądnym byłoby najpierw ustalenie ze sprzedawcą poprzez wiadomosci w jaki sposób możesz sprawdzić produkt aby nie było problemu ze zwrotem. Ot tak aby na przyszłosc nie musiec sie stresować. POtem w razie problemów bedziesz miał wiadomosci na pismie a jełsi sprzedawca sie nie zgadza to może lepiej po prostu odesłac produkt w całości.

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

@_Likos_ zapytałem i uzyskałem odpowiedź, że towar jest zapieczętowany i nie ma możliwości i mogę skorzystać ze zwrotu jeśli mi się nie podoba. Nawet jeśli mam rację nie chce mi się kopać z koniem.

@LEW433 nie da się umiejętnie 🙂 plastik opakowania by popękał, bo jest zgrzany.

Trzeba zatem szukać albo stacjonarnie, albo od kogoś, kto nie sprzedaje towaru zapakowanego w zalaminowany blister.

oznacz moderatorów