anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zmienił gwaracje wszystkich produktów nawet nowych na 1 - miesieczną

martinforester
#2 Obserwator#

Sprzedający zmienił gwaracje wszystkich produktów nawet nowych na 1 - miesieczną. Ja kupiłem produkt reklamowany jako nowy i oryginalny. Tego typu produkty nawet z chin sprzedawane są z gwarancją 24-miesięczną. U mnie minęło 18 miesięcy i nie działa, a sprzedający odpisał tylko lakonicznie, że gwarancja już minęła. Nie moge zgłosić problemu przez formularz, bo w formularzu pojawiają się tylko produkty zakupione w ostatnim czasie. Proszę o kontakt telefoniczny, boi nie mam jak do Państwa napisać

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

komis-bell
#21 Demiurg#

@martinforester Gwarancja to dobrowolne świadczenie - można jej udzielić na tydzień, rok, dziesięć lat lub w ogóle jej nie udzielić.

Spróbuj zareklamować na podstawie rękojmi ale to będzie zakup na starych zasadach tj. po roku od zakupu to kupujący musi wykazać, że wada tkwiła w produkcie od początku.

oznacz moderatorów

martinforester
#2 Obserwator#

Nie rozumiem, można zmieniać deklarację gwarancji? Udzielę Panu 2 lata gwarancji, a później to zobaczymy czy będzie mi się chciało albo opłacało?
"Okres ochrony gwarancyjnej zależy od woli gwaranta. Jeżeli go nie określił, przyjmuje się, że wynosi 2 lata – licząc od dnia, w którym wydano towar konsumentowi" a tym bardziej, że w zakładce zwroty i reklamacje było wspomniane o gwarancji

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@martinforester to w momencie zakupu jaki czas było udzielona gwarancja? Po zakupie sprzedawca zmienił warunki gwarancji?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

"Okres ochrony gwarancyjnej zależy od woli gwaranta. Jeżeli go nie określił, przyjmuje się, że wynosi 2 lata – licząc od dnia, w którym wydano towar konsumentowi"

@martinforester gdzie to znalazłeś, Gwarancja jest dobrowolna, i powinieneś dostać kartę gwarancyjną z zasadami co obejmuje ile czasu itp. !!! A z tytułu rękojmi sprzedawca odpowiada za towar do 2 lat na starych zasadach do roku domniema się że wada była w towarze po roku Ty musisz udowodnić 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

martinforester
#2 Obserwator#

Czyli u producenta nie mogę reklamować?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@martinforester Zależy od tego czy ewentualnym gwarantem jest producent czy sprzedający.
Odszukaj wiadomość mailową tak jak napisałem niżej i wtedy będzie wszystko jasne.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@martinforester Gdzie znalazłeś cytowany fragment? Sprzedający musi w treści oferty, w odpowiedniej zakładce umieścić informację o tym czy gwarancja jest udzielana oraz na jak długo.
Jeśli tego tam nie ma to nic nie "przyjmuje się".

Odszukaj na skrzynce mailowej wiadomość z tytułem "Kupiłeś i zapłaciłeś: NAZWA TOWARU..."

W tej wiadomości są załączniki a w nich informacja o zasadach rękojmi itp. Jeśli będzie w tym mailu załącznik pt. 'Informacje o gwarancjach" to tam znajdziesz szczegóły.
Jeśli go nie będzie to oznacza, że gwarancja nie była udzielona.

oznacz moderatorów

martinforester
#2 Obserwator#

Tak znalazłem, dałem się naciąć i tyle. Produkt nowy i oryginalny, ale gwarancja 30 dni. NIe przeczytałem załącznika po zakupie. Dziękuję za wszelką pomoc tutaj udzieloną

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@martinforester A możesz złożyć reklamację z tytułu rękojmi, jak produkt był nowy to jest 2lata ale w 2roku to na tobie spoczywa udowodnienie usterki.

oznacz moderatorów

martinforester
#2 Obserwator#

Jak miałbym tego dokonać, poprzednia też oryginalna bateria działała 7 lat, a tutaj 18 miesięcy. Zamówić ekspertyzę w laboratorium? i być może nic nie wskurać...

oznacz moderatorów