anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Trzy firmy na jednym koncie Allegro? Czy można?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Basilur_pl
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, nie możemy odszukać odpowiedzi na pytanie, czy akceptowalna jest dla Allegro jak i Urzędu Skarbowego opcja prowadzenia sprzedaży towarów należących do 3 różnych firm na jednym koncie sprzedażowym?

Konto zarejestrowane oczywiście jak do tej pory na jedną naszych firm, rozliczenia też ponosi zarejestrowana na koncie firma. Refakturowanie kosztów byłoby po naszej stronie.

Jednak kupujący w momencie zakupu towaru z 3 różnych segmentów, otrzymywaliby trzy różne dokumenty sprzedażowe wystawiane przez 3 odrębne firmy. 

Nie jest to opcja dropshippingu. Każda z firm należny do jednego właściciela, a towary byłyby wysyłane z naszego magazynu.

Chcielibyśmy zapytać czy Allegro akceptuje taki model sprzedaży, że klient otrzymuje fakture z kilku miejsc oraz jak postrzega to urząd skarbowy. Pytamy nie bez przyczyny. Około 10 lat temu mieliśmy kontrolę z urzędu i do jednej firmy była ściągnięta cała historia sprzedaży konta. Wtedy akurat było to 1 do 1, ale jeśli sytuacja by sie powtórzyła, to ściągnięta byłaby sprzedaż dotycząca 3 różnych firm. Czy wtedy oni to rozdzielają, czy jest to niezgodne z prawem?

Jest to legalne rozwiązanie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Basilur_pl A jak byś wyobrażał sobie "Jednak kupujący w momencie zakupu towaru z 3 różnych segmentów, otrzymywaliby trzy różne dokumenty sprzedażowe wystawiane przez 3 odrębne firmy. " Odpowiedzialność sprzedawcy względem konsumenta, reklamacje, zwroty, ewentualne spory w sądach? Kto by ponosił tą odpowiedzialność? właściciel konta czy firmy w imieniu których sprzedaje?

Jak ktoś dostanie oceny i komentarze, to kto? kogo będą chwalić lub negatywnie opisywać konsumenci?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Basilur_pl
#8 Zapaleniec#

Rozumiemy co masz na myśli. Dziękujemy za ten komentarz.

Faktycznie każde zapewnienie, że zajmie się tym matczyna firma można włożyć sobie w buty, a z pozycji konsumenta przy jakimkolwiek sporze jest to problematyczne i nie wzbudzające zaufania rozwiązanie.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Basilur_pl  Ale po co?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Basilur_pl
#8 Zapaleniec#

Regulują to umowy dystrybutorskie na wyłączność obrotem danych towarów w Polsce oraz charakter samych spółek.

oznacz moderatorów