anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UWAGA! Nowa próba wyłudzenia danych i podszywania się pod ALLEGRO - PRZECZYTAJ.

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

UWAGA!!! Mamy dla Was ważną informację od naszego Działu Bezpieczeństwa. Otrzymaliśmy zgłoszenia o tym, że ktoś się pod nas podszywa. Przestrzegamy przed klikaniem w link w mailu, który wygląda tak:

2020-03-05 11.49.29.jpg

Jeśli nie wiesz, co to PHISHING zapoznaj się z naszymi ARTYKUŁAMI na ten temat.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

gosiabeza
#1 Nowicjusz#

też dostałam taką wiadomość e-mail. Wyglada dość wiarygodnie wiec niestety niektórzy mogą się nabrać..

oznacz moderatorów

alexandra82
#7 Wielbiciel#

Też taką wiadomość otrzymałam.

Należałoby zamieścić informacje na głównej stronie allegro i w aplikacjach mobilnych o próbie oszustwa.

oznacz moderatorów

Ali-69
#2 Obserwator#

Tez dostalem tego e-maila. Zastanawia mnie jak wyciekly masze adresy z serwisu Allegro???

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Albo dlaczego allegro dostarczyło maile które były nadane z maili które zapewne nie są wpisane w zakładce twoje adresy e-mail (oszuści by się nie demaskowali). Chyba że te maile dostają tylko konta firmowe które mają wpisane niemaskowane maile w zakładce O sprzedającym

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

te maile dostają tylko konta firmowe które mają wpisane niemaskowane maile w zakładce O sprzedającym

o to to, dokładnie.

oznacz moderatorów

dragonik_85
#8 Zapaleniec#

nieprawda nie tylko konta firmowe

oznacz moderatorów

Stampman
#8 Zapaleniec#

Nie ma 100% obrony przed zlodziejami. Nie ma tu winy ani Allegro ani kogokolwiek z ich kontrahentow. Problem jest stary jak Swiat i walka z tymi szukajacymi latwego zycia. Filozoficzne ale prawdziwe bo w tym wszystkim chodzi o …  papu czyli …. pieniadze. 

Na Internecie twoje dane sa powszechnie dostepne. Nawet w twoim kompie.

Zadne newralgiczne informacje nie powinny znajdowac sie na twoim komputerze.

 Najwazniejsze: zadne informacje pozwalajace na  wirtualne zdublowanie ciebie nie powinny znajdowac sie na twoim kompie.

Numery kart, kont, adres, nazwisko nie sa tak wazne jak PESEL, data urodzenia czy nazwisko rodowe matki.

Spotkalo mnie, ktos utworzyl drugiego mnie wirtualnie. Wierzcie mi ze jest mozliwe to odkrecic ale nie jest to latwe.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Ali-69 Jeśli takich wiadomości nie dostają adresaci takich maili: q6kdq6nrj8+5e782c010 @ allegromail.pl,   to nie wyciekły. Oszuści mają własne bazy danych.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Przy okazji, naprawdę są jeszcze osoby, które nabierają się na maile z taką polszczyzną? Jeśli tak, to mi ich nie żal. Naturalna selekcja 🤣

oznacz moderatorów

Client:44285202
#7 Wielbiciel#

Ja też wczoraj otrzymałam takiego maila, z adresu : wielkopolskie@allpartners.pl

Co ciekawe ten mój adres mailowy nie należał do zarejestrowanego użytkownika, robiłam zakupy kilka lat temu jako użytkownik bez konta.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:44285202 dziękuję za zgłoszenie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

way2
#9 Pomysłodawca#

może allegro by się przyznało że był wyciek danych, a nie tak że użytkownicy sami muszą zgłaszać problem, a raczej niebezpieczeństwo.

oznacz moderatorów

sebastian113
#10 Popularyzator#

Prywatne konta też dostają tego typu wiadomości , średnio 2-3 na miesiąc w moim przypadku.
NIGDY nie klikajcie w linki z takich wiadomości.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów