anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W wyniku błędu wystawiłam towar, którego nie mam. Oddałam całą kasę. Czy muszę płacić rekompensatę?

Krzywa_Jablonka
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Nigdy wcześniej nie sprzedawałam na Allegro, chciałam spróbować, jednak w wyniku błędu wystawiłam towar, którego nie mam. Od razu na drugi dzień skontaktowałam się z kupującym, wyjaśniając powód i proponując trzy rozwiązania: 1.natychmiastowy zwrot pieniędzy + rekompensatę (w formie prezentu, który chciałam wysłać na adres kupującego) 2. wysyłkę innych przedmiotów za dużo wyższą kwotę, bo przedmiot kosztował 195zł, a ja chciałam wysłać za kwotę 340 zł (bez dopłaty), 3. zrobienie jeszcze raz tego przedmiotu (to rękodzieło). Człowiek się wściekł zarzucając,  że jestem oszustką i że natychmiast żąda dodatkowej rekompensaty finansowej, bo jak nie, to poda mnie na policję (w tym momencie miał już potwierdzenie z allegro, że zleciłam zwrot wszystkich pieniędzy za transakcję). Moje pytanie jest takie: czy muszę godzić się na taką rekompensatę i ile powinna wynieść taka rekompensata? Czy są jakieś ustalone kwoty, procenty? W sumie to za co rekompensata, przecież zwróciłam całą wpłatę? Czy ktoś mi pomoże, bo jestem bardzo zestresowana sytuacją. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pulkownik66
#19 Nestor#

@Krzywa_Jablonka  Oddałaś mu wpłatę to więcej nic nie musisz. Pewnie wywali negatywa i tyle jego.

oznacz moderatorów

Krzywa_Jablonka
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli wystarczy że od razu wysłałam do Allegro zlecenie zwrotu pieniędzy, czy muszę coś jeszcze robić? Czy muszę zapłacić prowizję Allegro? 

oznacz moderatorów

Client:94467223
#7 Wielbiciel#

Allegro to totalne chamstwo wstrzymuje środki finansowe i nie potrafi nawet odpowiedź na prośby sprzedającego jak i kupujących. Bezprawnie przetrzymuja środki finansowe 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:94467223  A tobie z tych nerwów nie pomyliły się posty?

oznacz moderatorów

jankobra55
#9 Pomysłodawca#

Pomyłki to ludzka dolegliwość od pradawnych czasów i każdemu się może noga powinąć w tym temacie - skro napisałaś i zwróciłaś przesłana kasę nabywcy to zachowałaś się prawidłowo i żadna rekompensata  mu się nie należy pomimo cwaniakowania z jego strony.

oznacz moderatorów

Krzywa_Jablonka
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli wystarczy że od razu wysłałam do Allegro zlecenie zwrotu pieniędzy, czy muszę coś jeszcze robić? Czy muszę zapłacić prowizję Allegro? 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Krzywa_Jablonka  sprawdź sobie tutaj czy masz coś do zapłacenia dla Alle

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

Na pewno naliczyli prowizje, po oddaniu pieniędzy klientowi możesz wystąpić o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

Krzywa_Jablonka
#7 Wielbiciel#

Czyli powinnam teraz zapłacić tą prowizję (bo widnieje na moim koncie), a potem wystąpić o zwrot? Czy od razu wystąpić i wstrzymać się z płaceniem? Ponadto czy allegro już rozliczy wszystko z tym człowiekiem i czy mnie o tym poinformuje? Kiedy on może dostać te pieniądze? Trochę się obawiam kontaktów z nim, bo to jakiś furiat.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Krzywa_Jablonka  Oddałaś przez Allegro finanse? klient dostaje powiadomienie na mail i do trzech dni otrzyma kasę. O zwrot prowizji w tej sytuacji możesz wystąpić już teraz.

 

oznacz moderatorów

Krzywa_Jablonka
#7 Wielbiciel#

Gdzieś po drodze znalazłam opcję "zwróć wpłatę kupującemu". Potem dostałam maila od allegro :

"zwróciłeś wpłatę Kupującemu Soplica_kra
Każdy e-mail od Allegro zawiera Twoje imię i nazwisko lub nazwę firmy *
 

Zwróciłeś kupującemu Soplica_kra środki z salda PayU. Operator rozpoczął realizację zwrotu wpłaty. Poinformujemy kupującego, gdy zwrot zostanie zrealizowany.  

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Krzywa_Jablonka  No i ok. Po informacji zrealizowania zwrotu, wystąp o zwrot prowizji.

Zamówienia- Akcje i na dole masz zwrot prowizji i dalej będziesz wiedzieć.

Sprawdź po wszystkim czy nie zalegasz Allegro jakiejś opłaty za wystawienie przedmiotu.

oznacz moderatorów

Krzywa_Jablonka
#7 Wielbiciel#

Uff, to już jestem spokojna. Chciałam facetowi w ramach rekompensaty wysłać na swój koszt obrazek taki jak chciał, tylko mniejszy, ale nie lubię jak mnie ktoś straszy, a tym bardziej wyzywa od oszustek. Nie wyślę mu w takim razie ani grosza ponad to co zapłacił, ani żadnej innej "rekompensaty". Tym bardziej, że wydaje mi się,  że moje propozycje były uczciwe. Teraz wiem, że przy kolejnych próbach nauki sprzedaży na allegro muszę bardziej uważać. Bardzo dziękuję za pomoc. 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Krzywa_Jablonka  no to dobrej nocy😴

oznacz moderatorów

Krzywa_Jablonka
#7 Wielbiciel#

Zrobiłam anulowanie prowizji i zostało zaakceptowane. Widzę, że nie ma już tej kwoty w rozliczeniach z allegro, czyli, że nie jestem im winna. Bardzo mi Pan Półkownik pomógł. Jeszcze raz dziękuję.

oznacz moderatorów