anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. Kupujący wybrał odbiór osobisty, pieniążków nie dostałem

p5ych485
#7 Wielbiciel#

Witam. Kupujący wybrał odbiór osobisty, pieniędzy nie otrzymałem, a zostałem obciążony prowizją od sprzedaży. Próbowałem skontaktować się z kupującym, bez skutku. Nie mam zamiaru opłacać prowizji jeśli towar się nie sprzeda. Co mogę w tej sytuacji zrobić? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@p5ych485 zdobyć od klienta namacalny dowód rezygnacji z zakupu i z tym zwrócić się do allegro o anulowanie opłaty transakcyjnej .

oznacz moderatorów

p5ych485
#7 Wielbiciel#

Podejrzewam że to oszust. Prosi o podanie konta bankowego i do tego jeszcze wysyłka do Wielkiej Brytanii przez EMS pocztex do tego opłata 200zl za wysyłkę... 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Może jednak uda ci się nawiązać z nim jakiś kontakt ,a w przyszłości zastanów się dobrze czy ma sens oferować taką formę jak odbiór osobisty czy za pobraniem -moim zdaniem nie warto ,przynajmniej na tym portalu.

oznacz moderatorów

funf33l
#8 Zapaleniec#

IMO warto się zastanowić, czy w ogóle warto z Allegro Lokalnie korzystać. Czasem lepiej po prostu stare graty wyrzucić do kosza, mniej nerwów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

jak nie będziesz miał dowodu że nie doszło do transakcji trudno odzyskać prowizję, a jak nie zapłacisz to zablokują Ci konto, najlepiej nie udostępniać ani pobrań ani odbioru osobistego.

oznacz moderatorów