anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka allegro pocztex punkt nadania, czy musze w wybranym punkcie poczty nadać czy w dowolnym?

B-O-Z
#9 Pomysłodawca#

Przy tworzeniu etykiety wybieram punkt pocztowy gdzie mam nadać przesyłkę. Czy muszę właśnie w nim zostawić paczkę czy mogę w dowolnej poczcie?

W nadawaniu paczkomatu jest podobnie że wybrałem paczkomat ale mogę nadawać paczki w każdym paczkomacie. Czy z pocztą jest podobnie?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@B-O-Z Pocztowe nadasz tylko w punkcie który jest na etykiecie ( który wybrałeś ) a paczkomatowe możesz w dowolnym paczkomacie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11 

Zrobiłam niedawno test i poszłam do innego urzędu niż mam umowę, plik znaleźli bez problemu i przesyłkę przyjęli. Na etykiecie był inny urząd więc przybili stempel ze swoim.  Może poczta zaczyna iść z duchem czasu wreszcie 😀

_____________
Kama
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg Ja nie wiem jak to dokładnie działa, ale u nas jest główna placówka pocztowa, do której trafiają paczki ze wszystkich placówek w mieście, skąd paczki wyruszają dalej i nawet nie ma znaczenia do której placówki się udam. Na etykiecie będzie jedna, pójdę do innej, to wszystko i tak ląduje na główną. Nie wiem, może wszędzie tak jest 😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@DarkStoorM  

U mnie też tak jest. Z tego wniosek, że nie ma znaczenia tak naprawdę gdzie te przesyłki zostawimy. Muszę jeszcze kiedyś spróbować nadać w sąsiedniej miejscowości, ale obawiam się, że aż tak fajnie to nie jest 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie wiem jak to działa jeśli plik wyślemy na inny UP niż ten, w którym zostawiamy paczki. nigdy nie próbowałem. Chociaż podejrzewam, że są w stanie gdzieśgo tam wyszukać online. Mój opiekun wklepał mi do EN chyba z 10 różnych placówek pocztowych i w razie konieczności mogę słać pliki do różnych miejsc. Oczywiście potem paczki zostawiałem dokładnie tam gdzie puściłem plik. Nadruk na przesyłce nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Ostatnio po wielu latach osobistego podrzucania paczek na placówkę przerzuciłem się na odbiory z siedziby. Codziennie podjeżdża autko i zgarnia paczki, a plik wysyłam gdzieś na główną sortownię w Lublinie i mam spokój. Jak mi coś pilnego wpadnie to najwyżej podskoczę osobiście na pobliską pocztę i plik podeślę właśnie tam.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Paczkomat> cała Polska gdzie chcesz, PP tam gdzie masz podany na etykiecie.

oznacz moderatorów