anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Złożenie zamówienia z konta Allegro łamiącego regulamin

Client:46923618
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry wszystkim,

Proszę Was o podpowiedzi, jakie kroki mogę podjąć w następującej sytuacji.

Na innym serwisie sprzedażowy, jak również na Allegro wystawiłem przedmiot do sprzedaży. Na innym serwisie skontaktowała się ze mną osoba - ustaliliśmy cenę zakupu, kupujący przesłał mi dane osobowe i kontaktowe, sam zaproponował opłacenie zamówienia poprzez przelew na rachunek bankowy. W tym samym momencie zakończyłem sprzedaż na innym portalu, jak i na Allegro. Po trzech dniach braku odnotowania wpłaty z jego strony, przesłałem zapytanie, dotyczące ważności jego zamówienia. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Zakończyłem wówczas ogłoszenie na innym serwisie sprzedażowym i pozostawiłem na Allegro, obniżając jego cenę. W tym momencie ta sama osoba, wykorzystując konto innej osoby na Allegro, złożyła zamówienie, wybierając opcję płatności za pobraniem. Doprecyzowując - dane osobowe konta z którego zostało złożone zamówienie są inne niż dane wskazane do wysyłki, jednak numer telefonu jest taki sam. Dokładnie taki jak ta osoba wskazała również na innym serwisie sprzedażowym. Mając podejrzenia, co do wiarygodności kupującego, zgłosiłem sprawę do Allegro. Po weryfikacji z ich strony, konto z którego zostało złożone zamówienie zostało zawieszone, a pracownik Allegro zasugerował mi anulowanie zamówienia, jednocześnie dziękując za zgłoszenie i mając nadzieję, że ta sytuacja się już nie powtórzy. Tutaj muszę dodać, że pod danych osobowych (według zasady, że w internecie nic nie ginie) udało się mi ustalić, że ta osoba miała już wcześniej zawieszone inne konto na Allegro, za łamanie regulaminu Allegro jako sprzedający. Wszystkie informacje, które udało się mi ustalić, Allegro potwierdziło. Aktualnie ta osoba rozpoczęła ze mną dyskusję, podając jako powód brak realizacji zamówienia, twierdząc, że zamówienia zostało złożone przed zawieszeniem konta, co czyni je wiążące. 

Ta osoba, była tak bezczelna, że podając dane osobowe innej osoby (pytanie czy taka osoba w ogóle istnieje, a jeżeli istnieje czy ma wiedzę o użyciu jej danych osobowych przez drugą osobę na Allegro) użyła - jak już wspomniałem - ten sam numer telefonu. Przecież zakładając konto na Allegro, jednocześnie akceptujemy regulamin, więc - jak w tytule - pytanie brzmi czy składając zamówienie z konta łamiącego regulamin Allegro, jest ono zgodne z regulaminem, ważne i wiążące?

Pracownik Allegro stwierdził wprawdzie, że zasadniczo nie ma podstaw do obaw, jednak na koniec dyskusji, stwierdził, że ta osoba klikając "kup Teraz' zawarła umowę sprzedaży i w sytuacji kiedy skierowałabym sprawę do sądu, to niw wiadomo jak ona się zakończy dla mnie. Obecnie mam przez Allegro obiecane zajęcie stanowiska przez dział prawny, jednak mam coraz większe obawy, że Allegro nie będzie chciało się odnieść do mojego zgłoszenia.

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, jeśli dokonał zakupu, została zawarta umowa i może domagać się wysyłki. To, co się działo później z jego kontem nie ma znaczenia.

oznacz moderatorów

Client:46923618
#7 Wielbiciel#

Czyli mogę na Allegro podać dane osobowe mojego sąsiada, zmienić wyłącznie adres mailowy przy zakładaniu takiego konta, dane adresowe dla przesyłki podać swoje i wszystko będzie zgodne z przepisami przepisami prawa i Regulaminem Allegro.

Podsumowując - możecie sobie jako Allegro zawieszać konta do końca świata, skoro takie osoby są w stanie tak łatwo to obejść. Jak już wspomniałem, ta osoba albo z bezczelności, albo z głupoty nie zmieniła nawet numeru telefonu, przy zakładaniu konta na dane osobowe innej osoby. Nadmienię, że numeru telefonu konta, które miała wcześniej zawieszone za brak realizacji transakcji.

W tej sytuacji poważnie się zastanawiam, czy samemu nie zgłosić na Policję podejrzenia oszustwa tj. używanie danych osobowych innej osoby.

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:46923618 ze swojej strony, jak najbardziej możesz złożyć zawiadomienie na policję. Jako Allegro mamy ograniczone możliwości działania, w pewnych kwestiach. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cloudcloud "Jako Allegro mamy ograniczone możliwości działania, w pewnych kwestiach" - IMHO, jest dokładnie odwrotnie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Masz uzasadnione podejrzenie wobec takiej osoby iż oszukuje i możesz wpisać ją na czarną listę na przyszłość. Jeśli chce to niech zapłaci przelewem z góry. Na pewno nic nie wysyłaj za pobraniem takiej osobie. 

oznacz moderatorów

Client:46923618
#7 Wielbiciel#

Zakładam zawsze dobrą wolę sprzedającego i kupującego dlatego umożliwiam jako formę płatności zarówno płatność przelewem oraz za pobraniem. Ta sytuacja pokazała jednak niedoprecyzowany jest Regulamin Allegro. W przypadku mojego ogłoszenia okazało się, że gdyby nie moje zasygnalizowanie całej sytuacji, to ta osoba nie miałaby nawet zawieszonego konta. Nic zasadniczo to jednak nie daje, gdyż nawet osoba z zawieszonym kontem, może w dalszym ciągu dokonywać zakupu. I tutaj mam największe zastrzeżenie do Regulaminu Allegro, że osoba która nie wywiązywała się z postanowień, które zaakceptowała przy zakładaniu konta, może - nie zmieniając nawet numeru telefonu - podając dane innej osoby lub użytkując jej konto w dalszym ciągu sprzedawać i kupować. Wniosek jest taki, że Allegro większą wagę przykłada do zysków niż do bezpieczeństwa.

W mojej sytuacji z konta, którego nie powinno być (czytaj nieregulaminowego) zostało złożone zamówienie, które jest regulaminowe. Za brak jego realizacji, taka osoba w skrajnym przypadku, może wystąpić w stosunku do mnie o ukaranie mnie grzywną. Czysty absurd. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Client:46923618 Stawiasz tu znak równości pomiędzy kodeksem cywilnym (który jako jedyny reguluje kwestie związane z  handlem) a regulaminem Allegro, który został  złamany. Z punktu widzenia kc nie ma większego znaczenia, z jakiego konta na Allegro ktoś dokonał zakupu. Liczy się sama umowa, a ta zapewne jest ważna. Więc teoretycznie tak, kupujący, któremu bezpodstawnie oddmówisz wydania zakupionego towaru, może próbować pociągnąć Cię do odpowiedzialności. A w kwestii zakupów - nawet osoba  bez zarejestrowanego konta może dokonywać zakupów na Allegro. Więc wrzucanie ludzi na CL niewiele daje. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:46923618
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wiadomość.

Czy uszkodzenie przedmiotu podczas pakowania, powodującego niezgodność towaru z opisem i anulowanie przeze mnie złożonego przez Kupującego zamówienia można uznać za bezpodstawne? Jestem w stanie udokumentować uszkodzenie przedmiotu, który cały czas posiadam.

Czy w sytuacji kiedy Kupujący wybrał jako formę płatność za pobraniem oraz uwzględniając anulowanie zamówienia z ww. przyczyny, można uznać, że nie poniósł on straty (szkody)?

Mogę oczywiście na wyraźne życzenie Kupującego wysłać przedmiot, ale za chwilę otrzymam odstąpienie od umowy zakupu, a nie mam gwarancji że przedmiot nie wróci w gorszym stanie.

Mogę tylko na przestrogę dla innych napisać, że w moim przypadku Allegro 'umyło ręce'. Poprzez luki w ich regulaminie osoba, która powinna być usunięta z możliwości korzystania z serwisu, spokojnie mogła złożyć zamówienie a może nawet założyć konto na inna osobę (cały czas ten sam numer telefonu właściciela konta i oraz osoby wskazanej do wysyłki) a dopiero po mojej interwencji jej następne (kolejne?) konto zostało zablokowane czyli według Allegro podstawy do tego były. Powstaje tylko pytanie dlaczego ani system ani pracownicy nie byli w stanie stwierdzić tego wcześniej.

 

oznacz moderatorów