anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Założyłem konto i nie mogę przekształcićgo na firmowe

Smartbim
#8 Zapaleniec#

Założyłem konto i nie mogę przekształcić go na firmowe. Mam juz inne konto firmowe Allegro a podczas weryfikacji bankowej odrzuca mnie bo mówi system ze juz to konto nalezy do kogoś innego. Co robię źle?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że już mam założone zwykłe konto i chcę je teraz przeistoczyć w firmowe. Zależy mi na mojej nazwie konta które chcę by było jako firmowe. 

oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Wszelkie proby weryfikacji poprzez przelew bankowy są odrzucane przez Allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Smartbim już tłumaczę. Konto @WytworniaBasu jest kontem firmowym i zweryfikowanym.
Na koncie @Smartbim nie widzę, abyś próbował przekształcić je na firmowe. 
Wejdź proszę w tą zakładkę i w części konto znajdziesz pytanie: Jesteś przedsiębiorcą? Zmień swoje konto na firmowe. Kliknij proszę w ostatni wyraz, aby przejść do formularza zmiany statusu konta.
Problem, o którym pisałeś dotyczy aktywacji wypłat. W tym przypadku dane właściciela konta i właściciela rachunku w banku muszą być identyczne, aby weryfikacja się udała. Tymczasem Twoje konto, na którym próbujesz aktywować wypłaty jest zwykłe, więc nie ma na nim danych o firmie, a przelew weryfikacyjny robisz z firmowego konta i dane nie są zgodne. 
Po przekształceniu konta na firmowe i wprowadzeniu poprawnych danych, spróbuj proszę aktywować wypłaty ponownie. 
W razie problemów napisz tu prosze ponownie, chętnie pomogę 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Już sprawdzam.

oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

No to co Pani pisze to właśnie nie udaje sie sfinalizować bo tam zanim kliknę w Akceptuj storna kaze mi się zweryfikować. Weryfikacja kończy się niepowodzeniem i wracam do punktu wyjścia.

 

allegro-1.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WytworniaBasu aaa już rozumiem. Problem z aktywacją i przelewem weryfikacyjnym jest taki sam tzn. dane konta Allegro są Twoje, prywatne, a dane rachunku w banku firmowe, dlatego weryfikacja się nie udaje. Czyli konto nie zostało zarejestrowane na dane przedsiębiorstwa. Czy masz możliwość zrobienia przelewu weryfikacyjnego z prywatnego konta bankowego? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Tak ,a, mozliwość i przed chwilką robiłem przelew weryfikacyjny by aktywować sprzedaż sądząc, że to moze własnie blokuje proces przeistoczenia.

oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Dane na Twoim koncie muszą zostać uzupełnione o dane przedsiębiorstwa: NIP, numer REGON i numer wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego. Zgodnie z przepisami dane te są jawne; będą one widoczne w opisach Twoich aukcji.

Podane przez Ciebie dane będziemy musieli zweryfikować. W tym celu poprosimy Cię o przysłanie skanów odpowiednich dokumentów dotyczących przedsiębiorstwa. Po pomyślnej weryfikacji Twojego wniosku na koncie zostanie utworzone konto fakturowe do rozliczeń z Allegro."

Totalnie nie widzę gdzie mogłbym wpisać NIP. W edycji danych konta mam tylko imie nazwisko i adresy.
Nie jest tez podane gdzie mam wysłac potwierdzenie że mam firmę. To coś chorego ze tak skomplikowanym jest przeistoczyć konto zwykłe na firmowe. Jeszcze sie z czym takim nie spotkałem... Proszę o pomoc bo juz tkwię z tym kłopotem dwa chyba tygodnie i nie wiem co zrobić. Nie zarabiam....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W edycji konta prywatnego więc nie będzie pola do wpisania NIPu. Zacznij może od tego: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/rejestracja-i-aktywacja/jak-zarejestrowac-konto-firmowe-W...

oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

ale ja potrzebuję moją nazwę użytkownika SMARTBIM  który mam teraz na koncie defakto prywatnym. Dlaczego sugerujesz mi załozyć nowe konto?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WytworniaBasu rozumiem frustrację, ale tak jak pisałam problem polega na tym, że Twoje konto nie jest zweryfikowane. Aby było konieczne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego, ale żeby weryfikacja się udała dane właściciela konta Allegro i konta w banku muszą być identyczne. Bardzo proszę daj znać czy możesz zrobić przelew z prywatnego konta w banku?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Tak. Z prywatnego i firmowego moge zrobić.
Prywatne konto tez juz posiadam. Nazywa się "kupujemy3"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WytworniaBasu mam na myśli prywatne konto w banku. Konto, którego rachunek jest zarejestrowany na Twoje imię i nazwisko, a nie na firmę. Czy masz taką możliwość? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Tak

oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Czyli z robić z osobistego konta weryfikację. OK.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli chcesz aktywować(zweryfikować do wyplat) konto prywatne Allegro to także konto bankowe prywatne, nie firmowe.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WytworniaBasu super! W takim razie będąc zalogowanym na Allegro na koncie Smartbim wejdź proszę jeszcze raz w Dane konta i kliknij na przekształcenie na firmowe. Pojawi się taki komunikat jak ten który tu wrzuciłeś, kliknij proszę "musisz się najpierw zweryfikować" przeniesiemy Cię na stronę, na której będziesz mógł wybrać swój bank. Wybierz proszę ten w którym masz założone swoje prywatne konto i wykonaj przelew w wysokości 1,01 zł. 
Po aktywacji konta, będziesz mógł przekształcić konto w firmowe ponownie wchodząc w Dane konta i tym razem znowu pokaże się ten komunikat, który tu wrzuciłeś, ale nie będzie ostatniego zdania i będziesz mógł wybrać [akceptuj] i wypełnić dane swojej firmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WytworniaBasu
#8 Zapaleniec#

Jesteś wielka. Dziękuję Ci bardzo. 🙂 Robiłem to machinalnie i nie myslałem ze powinienem zrobić to z osobistego konta a nie firmowego.  Dam znac jak sie powiedzie 🙂

oznacz moderatorów