anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z kilku aukcji, zapłata przelewem, jak obliczyć koszt wysyłki?

aligator70
#7 Wielbiciel#

Witam! Kupująca wylicytowała kilka przedmiotów z różnych aukcji.   Prosi o wysyłkę w jednej paczce , bo taniej!  Zapłacić chce przelewem na moje konto bankowe.  Czy ja mimo to muszę zapłacic prowizję od wszystkich kosztów wysyłki?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

To wygląda na zakup z pominięciem Allegro więc nie wiem o co pytasz, każdy zakup na Allegro podlega opłacie od sprzedaży.😁

oznacz moderatorów

aligator70
#7 Wielbiciel#

Nie chodzi o koszt sprzedaży ale o koszt wysyłki, i o prowizję za ten koszt.  Jeszcze dopytam-

Czy zapłata może być na konto bankowe, jeśli kupujący nie może zapłacić przez PayU?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zakup na Al to możesz się dogadać w  sprawie wysyłki.

oznacz moderatorów

aligator70
#7 Wielbiciel#

Ależ ja nie chcę się z nikim dogadywać, ja pytałam o coś zupełnie innego, mianowicie o prowizję za koszt wysyłki w przypadku ,kiedy kupujący prosi o wysyłkę jedną paczką zakupów z kilku aukcji, i nie płaci przez Allegro tylko bezpośrednio na moje konto bankowe, a płaci za wysyłkę tyle ile wynosi koszt wysyłki tej jednej paczki.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aligator70 Allegro czy Allegro lokalnie ?

oznacz moderatorów

aligator70
#7 Wielbiciel#

Chodzi o Allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tam musisz wysłać zgodnie  z tym co wynika z zakupów, może Allegro polecieć Ci po jakości i kupujący może np: napisać ze nie otrzymał towaru, lepiej dla Ciebie.😁

oznacz moderatorów

aligator70
#7 Wielbiciel#

Powiem jeszcze raz.     Kupującaca chce zapłacić na moje konto bankowe- bo nie ma innej możliwości,  a ja wysyłając zakupy będę miała numer przesyłki, więc klient nie powie, że nie otrzymał towaru.

 Ale nie w tym rzecz. Chodzi o coś innego.  Czy ja , wysyłajac jedną paczkę -np. za 15 zł- z kilkoma drobnymi rzeczami z kilku aukcji,  muszę zapłacić  prowizję od kosztów wysyłki za wszystkie pojedyncze aukcje, która wynosi, np. 60 zł ?  Zaznaczam, że zapłata nie przez Allegro, ale przelewem przez bank .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@aligator70 pierwsza zasadnicza sprawa to to , że nie wygenerujesz etykiety nadawczej jeśli to jest przesyłka z cennika allegro . Druga sprawa - system nie będzie widział płatności i transakcja zostanie anulowana po regulaminowym czasie ,a prowizja zostanie automatycznie zwrócona . Tak , będzie to zakup poza allegro , kupująca nie będzie chroniona jako klient przez serwis .

oznacz moderatorów

aligator70
#7 Wielbiciel#

Dzięki za zajęcie się moją sprawą.. Niestety nie ma w Pani odpowiedzi  wzmianki na mój problem.      Nie chodzi o etykiety nadawcze-  Jestem prywatnym sprzedawcą-  adresuję paczki ręcznie i mam wlasne cenniki za przesyłkę.  Nie chodzi też o ochronę kupującej , lecz o to, jak zawiadomić Allegro, że towar został zapłacony i  wysłany w jednej paczce -za mniejszy koszt wysyłki niż winikało by to z sumy kilku transakcji,   żeby na tej podstawie Allegro mogło poprawnie obliczyć prowizję za rzeczywisty koszt wysyłki.

Proszę zwrocić uwagę, że chodzi o koszt wysyłki- nie towaru.

Dowiedziałam się jednak, że płatność bezpośredno na konto bankowe jest legalna,  ale system jej nie zanotuje i transakcja zostanie anulowana, a prowizja za towar i za wysyłkę zostanie zwrocona. Za dużo mi tych zawiłości więc sama anulowałam te zakupy. Nie będę się narażać na podejrzenie o sprzedaż z pominięciem Allegro, co zasugerował LEW433, i w konsekwencji na jakieś sankcje o czym mnie również przestrzegał

Pozdrawiam

oznacz moderatorów