anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zastrzeżenie opisu aukcji - czy jest możliwe / zgodne z prawem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

witam

Jak w topicu. Jest to moja własność intelektualna. Czy można kopiować / używać bez kontaktu z autorem?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
konto zamknięte
Nie dotyczy

pod warunkiem, że w opisie napisze się coś typu (fragment z opisu innego sprzedawcy allegro), a najlepiej poda jego login jako źródło 🙂 oczywiście, jeśli to jest np opis sprzętu audio z wymienionymi funkcjami 🙂

oznacz moderatorów
charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

Bardziej chodzi mi o to,że moje opisy będą... niesztampowe. Nie chcę robić wiochy typu "wkleję jpg z tekstem, grafiką i znakiem wodnym".

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

nie wiem, stwórz taki, przyjrzymy się 🙂

oznacz moderatorów
charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

szkic

  • unranked, brak rozegranych gier rankingowych
  • gwarantowany level 30
  • gwarantowane 50K BE (niebieskiej esencji) - nie od 1K do 10000K, na koncie jest 50K BE
  • adres email niezweryfikowany, wszystkie dane można zmienić
  • dostęp do konta ma tylko kupujący ( nie są współdzielone ), konto "na własność"
  • nicki bez akcji typu "aEG8@de13Ztf2", nie są to może imiona z LOtR ale nie są też z tabliczek na astromechach, bez cyfr / znaków specjalnych
  • konto, które kupiłeś u mnie jest zbanowane kiedy logujesz się pierwszy raz? - pieniądze zwracam od razu przez serwis Allegro
  • konto, które kupiłeś u mnie jest zbanowane kiedy logujesz się pierwszy raz? - dostajesz gratis losowe konto 1-30 lv

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

ja powiem tak, nie sprzedawaj kont typu WoW, LotR, WarGamingu ani EA,
nie warto, można stracić konto a kasy nie dostać, ludzie kombinują 🙂
najlepiej niech każdy sam sobie nabije LVLe w grach a nie cheatuje kupując 🙂

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Nie możesz użyć jpg zamiast opisu, nie możesz też podpisywać zdjęć znakiem wodnym. Allegro źle na to patrzy. Ogólnie zaś - owszem, masz prawa autorskie i w przypadku ich naruszenia, możesz dochodzić swoich racji na drodze sądowej. 

PS - edit: informacja o możliwości zbanowania konta nie zachęci kupujących. To zresztą rodzi podejrzenia o nielegalności sprzedaży tego asortymentu. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

cyt "PS - edit: informacja o możliwości zbanowania konta nie zachęci kupujących. "

Zmiana IP już może być powodem do bana.  A ja chcę poinformować kupujących o ewentualnych zagrożeniach. Podejmę to ryzyko.

cyt "To zresztą rodzi podejrzenia o legalność sprzedaży tego asortymentu."

To wyjaśniłem w opisie.  Wyceniam tylko swój czas.

 

Reasumując - co ogół myśli o pytaniu zawartym w temacie postu?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nikt nie może z tego korzystać, kopiować, używać, oprócz Allegro 🙂 Zobacz punkt 5.5 regulaminu.

oznacz moderatorów
charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję.

oznacz moderatorów