anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawienie kosztów i przychodów dla księgowej

OliwierBara
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Przychodzę z pytaniem jako początkujący przedsiębiorca. Czy istnieje jakaś opcja na allegro, w której uwzględnię wszystkie miesięczne koszty (prowizja, wliczona wysyłka) oraz przychód ze sprzedaży. Coś co będę mógł przekazać dla księgowej, która to później rozliczy. 

Z góry dziękuję. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Np: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-dzis-mozesz-sprawdzic-podsumowanie-kosztow-swoich-ofert-5L7V...

całości zestawienia na Allegro nigdzie nie znajdziesz, musisz zrobić samodzielnie,

oznacz moderatorów

OliwierBara
#7 Wielbiciel#

Potrzebuje coś gdzie będę mógł ustawić własną datę. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@OliwierBara Przychody to masz na podstawie dokumentów sprzedaży, faktur raportu z kasy fiskalnej itp. a koszty na podstawie faktur od przewoźników, allegro itp. 🙂

Allegro nie ma takiego zestawienia 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

OliwierBara
#7 Wielbiciel#

Chodzi mi właśnie o te dokumenty sprzedaży. Dla przykładu: Sprzedałem w maju 100 przedmiotów za 10zł + koszty wysyłki (10.49zł). Czyli na koncie allegro mam 2 049zł. Gdy zlecę wypłatę na konto firmowe, to musze mieć potwierdzenie, że właśnie tyle zarobiłem. Faktury kosztowe za przesyłki wezmę od Inpostu. Mam nadzieje, że zrozumiale to napisałem.  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@OliwierBara ale dokumenty sprzedaży Ty musisz wystawiać, rachunki, faktury czy paragony 🙂 ktoś podawał kiedyś na forum jak ściągnąć patentem sprzedaż ale to się nie pokryje z wypłatą na konto bo potrącają od razu prowizję 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

OliwierBara
#7 Wielbiciel#

Nie mam kasy fiskalnej, więc nie wystawię paragonu. Dobrze rozumiem, ze mam wystawiać fakturę imienną dla każdego kupującego, który coś u mnie zakupi?(sprzedaje w detalu) Nie miałoby to żadnego sensu, żeby każda osobną transakcję wklepywać do programu z fakturowaniem. Allegro nie ma tego zautomatyzowanego? 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@OliwierBara Allegro w ogóle nie interesuje, jak sobie to rozliczysz, to nie program księgowy. 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@OliwierBara  jeśłi nie wystawiasz dokumentów i nie masz jeszcze obowiązku kasy fiskalnej jest cos takiego jak : ewidencja sprzedaży nierejestrowanej i jeśi nie masz jeszcze kasy fiskalnej to taką ewidencje powinieneś prowadzić .  Tu masz więcej : 

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ewidencjonowanie-sprzedazy-przy-zwolnieniu-z-kasy-fiskalnej

A swoją drogą warto czasem cos po prostu wpisać w google aby sie dowiedzieć 🙂

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@OliwierBara 

Wchodzisz w zakładkę moje zamówienia.  U dołu zmieniasz na 120 (max ilość zamówień wyświetlanych na stronę), check na wszystkie i eksportuj. Tam sobie pobierasz ładny CSV zgodnie z uznaniem. Trochę excela i masz ewidencję przychodów.

 

Gdy zlecę wypłatę na konto firmowe, to musze mieć potwierdzenie, że właśnie tyle zarobiłem.

Bajdurzenie nadgorliwych księgowych. Allegro pobiera automatycznie opłaty transakcyjne. Nigdy się to nie zepnie 1 do 1.

 

oznacz moderatorów