anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłoszenie zwrotu przez kupujących - firmy

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

Otrzymaliśmy zgłoszenie zwrotu od użytkownika, który kupił przedmiot na spółkę z.o.o. z fakturą. Czy istnieje możliwość aby zablokować możliwość zgłoszenia zwrotów przez kupujących, którzy kupują produkty na spółkę? W zasadach zwrotów mamy zapis, że nie przyjmujemy zwrotów od firm, tymczasem tutaj zgłoszenie zostało dokonane, została utworzona przesyłka.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@prestin_pl nie zablokujesz tego a kupujący ma informację :

Zrzut ekranu 2024-02-29 184031.png

Druga sprawa co zaznaczył w powodach może to reklamacja z tytułu rękojmi o ile jej nie wyłączyliście dla firm ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

Zaznaczył "nie pasuje mi". 

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

Jesli chce wrócic ci towar w stanie idealnym taki jak mu wysłałes to nie rób problemu zrób korekte fv i oddaj kase i problem z głowy ja tak robie

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@darwik-firma a jak zwracający sp z o.o. nie zaksięguje faktury i korekty a pieniądze trafią do osoby prywatnej?

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@RED miałem kiedyś wezwanie z US w takim przypadku, pokazałem im całą dokumentację zakupu (mail od allegro, potwierdzenie nadania, zwrotu itp wszystko co miałem dotyczące zamówienia).

Więcej się do mnie nie odezwali więc przypuszczam że dosiadli firmę która nie zaksięgowała sobie dokumentów.

W takich przypadkach dobrze jest mieć kopię maili kilka lat wstecz.

Druga rzecz, teraz jest prościej bo numer konta jak ktoś bierze fakturę powinien być firmowy, jak kto podaje konto którego nie ma na białej liście można chyba odmówić, ale jak się zwraca przez allegro to ciężko powiedzieć gdzie ta kasa trafia, więc zwroty do firm powinny być robione na przelewy zwykłe.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mix-mce właśnie o tym m.in. piszę

takie zwroty to robienie sobie kłopotów na przyszłość

- brak korespondencji mailowej

- firma twierdzi, że nie było transakcji

- brak odstąpienia od umowy

czym to jest dla skarbówki?

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@RED na allegro nie ma większości z tego co napisałeś, jest potwierdzenie zakupu, potwierdzenie płatności, jest zgłoszenie odstąpienia... co prawda znika z panelu po jakimś czasie ale zawsze można napisać do allegro o kopię jak się nie ma własnej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To już twój wybór czy przyjmiesz czy nie, możesz walczyć ale czy warto?

oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

Nie mam zamiaru, tutaj to jest tani przedmiot za mniej niż 100 zł. Ale pytam edukacyjnie na przyszłość, kiedy byłby to większy problem.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Prawda jest taka że ustawowo zwrotu przyjmować nie musisz, ale możesz.

Natomiast jeśli za odmowę przyjęcia zwrotu dostaniesz negatyw to allegro na 99.99% go nie usunie. Więc musisz sobie przekalkulować co się bardziej opłaca.

oznacz moderatorów