anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot - czy muszę oddać klientowi pieniądze za produkt + przesyłkę?

DamexCenter
#2 Obserwator#

Witam!

Przydarzyła mi się sytuacja, że klient zamówił "niechcący" produkt do paczkomatu do miasta, w którym już nie mieszka w związku z czym siłą rzeczy produkt będzie do mnie zwrócony, gdyż klient nie ma możliwości odebrania go z tego miejsca. Produkt opłacony przed wysyłką i tu moje pytanie czy jestem zmuszony oddać pieniądze za produkt + przesyłkę klientowi? Jak dobrze rozwiązać ten problem? 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli odstąpił od zakupu musisz mu zwrócić koszt towaru + najniższy koszt wysyłki w  danej ofercie. Koszt odsyłki pokrywa kupujący.

oznacz moderatorów

DamexCenter
#2 Obserwator#

Samo napisanie przez klienta w wiadomości na Allegro, że chce zwrot pieniędzy wystarczy jako odstąpienie czy są tego jakieś inne procedury? Jeżeli przesyłka wróci do mnie z paczkomatu to koszt przesyłki zwrotnej muszę pokryć ja, więc zwrot nie będzie na koszt kupującego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisanie gdziekolwiek o odstąpieniu wystarczy, możesz pomniejszysz o koszt powrotu, jeżeli kupujący nie miał darmowego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DamexCenter jeśli masz firmę a klient odstąpił od umowy to jak najbardziej musisz przyjąć zwrot i oddać co wpłacił łącznie z przesyłką do niego powrót jest po jego stronie ( przy paczkomatach nie podjętych jest darmowy ) Więc za zwrot nie zostaniesz obciążony i nie masz podstawy odliczać tego klientowi 🙂

Ale jeśli kupujący nie odstąpił od umowy to poproś o wpłatę na ponowną wysyłkę i nadaj na poprawny paczkomat, tak samo jak jesteś osobą prywatną nie musisz oddawać za przesyłkę tylko za sam towar bo nie obowiązuje Cię ustawa konsumencka 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów