anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot paczki-zwrot pieniędzy tylko za produkt czy przesyłkę też?

Shopekson
#7 Wielbiciel#

Cześć.

Na początek: sprzedaję na zwykłym Allegro. 

Dostałem zwrot produktu, który był zamawiany Allegro InPost i kupujący opłacił 10,95 zł za przesyłkę. 

Dzisiaj dotarł do mnie zwrócony produkt, a Kupujący złożył Zwrot na Allegro.

Przeszedłem do zwrotu wpłaty i tam jest zaznaczona cena produktu (40 zł) do zwrotu oraz koszt przesyłki 10,95 -zaznaczony z automatu.

Co prawda, mogę odznaczyć, ale czy jest jakieś zalecenie żeby zwrócić tylko koszt produktu czy bez problemu mogę odznaczyć ten koszt przesyłki i zwrocić wylącznie to 40 zł ?

Pytam, bo jestem świeżak i nie chcę, żeby kupujący się później doszukiwał, odwoływał o kilka złotych.

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego tylko 40zl? przecież kupujący opłacił zakup i przesyłkę a tylko w gestii kupującego opłacić jest zwrot.

oznacz moderatorów

Shopekson
#7 Wielbiciel#

za to pytam, żeby wtopy nie zrobić, bo jednak opłaciłem 10,95 zł ze swoich za Managerze, no ale wyszedłem na 0 bo kupujący to też opłacił, jednak jak teraz zwrócę całość to będę już na minus to 10,95

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 "A dlaczego tylko 40zl? przecież kupujący opłacił zakup i przesyłkę a tylko w gestii kupującego opłacić jest zwrot." A być może dlatego, że nawet w sytuacji gdy sprzedaje przedsiębiorca konsumentowi zwraca tylko koszt NAJTAŃSZEJ FORMY DOSTAWY !!! 
Można (a nawet trzeba) udostępniać darmową dostawę aby za paczkomat InPost zwracać 0zł. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Shopekson Sprzedajesz jako firma czy jako osoba prywatna?

oznacz moderatorów

Shopekson
#7 Wielbiciel#

prywatny

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I przyjąłeś zwrot towaru? a więc zwróć środki.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Shopekson Masz obowiązek zwrotu kosztów wysyłki jeśli kupujący występuje w roli konsumenta. W tym wypadku nie występuje on w roli konsumenta bo jest to transakcja pomiędzy dwoma osobami prywatnymi - jeśli zgodziłeś się na zwrot (w sensie odstąpienia od umowy) to nie musisz oddawać nic ponad koszt samego towaru ale warto takie kwestie ustalać z kupującym zanim odeśle przesyłkę - aby uniknąć nieporozumień.

Chyba, że była to reklamacja i ją uznałeś - wtedy oddajesz wszystkie koszty w tym wysyłek w obie strony.

oznacz moderatorów