anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za anulowany zakup po wypłacie z konta allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bart18
#2 Obserwator#

Witam

Mam taki problem. Sprzedałem przedmiot na allegro pieniądze z automatu zostały wypłacone w nocy, a rano kupujący zadzwonił, że rezygnuje z zakupu. Anulowałem zamówienie ale nie mogę zwrócić pieniędzy ponieważ moje konto finanse jest puste. Jak wpłacić na nie pieniądze, aktywowałem przelewy24 myślałem, że to przez to nie mogę wpłacić ale dalej nie widzę opcji wpłaty na konto allegro finanse. Zrobiłbym normalny przelew ale wiem, że nie dostanę zwrotu prowizji. Czy ja jestem ślepy czy nie ma opcji zasilenia konta na allegro, czy może jest to to samo konto co opłacam prowizję?  Bardzo proszę o pomoc.

pozdrawiam

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
_Likos_
#20 Guru#

@Bart18  na zwrot środków masz do 14 dni wiec moze coś sprzedasz

Wpłacić pieniedzy na konto allegro sie nie da póki co

Możesz zwrócic klientowi przelewem na konto. Potem po odrzuceniu wniosku o zwrot prowizji możesz sie ręcznie odwołac załaczając kopie przelewu.

Popros klienta by zrezygnował z zakupu poprzez allegro to powinno ułatwic sprawe

oznacz moderatorów
92491837
#7 Wielbiciel#

Witam, a co jak przelew został zrobiony tylko kwota się nie zgadzała następnie zamówienie anulowałam. I pytanie czy odzyskam pieniądze czy nie ?

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@92491837  za anulowane zamówienie sprzedawca ma obowiązek zwócić tyle ile było wpłacone

oznacz moderatorów
92491837
#7 Wielbiciel#

Tak tylko sprzedający twierdzi że jeżeli kwota różniła się groszami to mam wyjaśniać problem z Allegro i że on nie ma nic do gadania. Przelew miałam zrobić na kwotę 169,99 zrobiłam na kwotę 169,90 niestety błąd mój przy wpisaniu kwoty. Szkoda żeby mi tego nie zwrócono.

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@Bart18 Nie da się doładować konta Allegro Finanse. Zwróć wpłatę zwykłym przelewem, wystąp o zwrot prowizji, a jeśli otrzymasz odmowę, złóż odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym i dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
Client:58025408
#12 Orędownik#

zwróć normalnie przelewem na konto, kupujący powinien formalnie przez allegro zrezygnować z zakupu, to wtedy jesli Allegro odrzuci za pierwszym razem wniosek o zwrot prowizji to dodasz do wniosku potwierdzenie wypłaty z banku albo zrzut ekranu z banku. Nie ma zasilenia konta Allegro finanse bo to działalność bankowa a Allegro nie ma licencji na działalność bankową. Tak więc zwykły przelew bankowy i jego potwierdzenie we wniosku do allegro o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Bart18 1. Poproś kupującego o rezygnację emailem, przez centrum wiadomości Allegro -abyś miał dla nich podkładkę że to zrezygnował kupujący - inaczej możesz nie dostać zwrotu prowizji.

2. Nie można zasilić konta Allegro Finanse. Możesz czekać na wpłatę za następny przedmiot, ale lepiej :

3. Poproś kupującego o jego numer rachunku bankowego, przelej ze swojego rachunku bankowego. Pamiętaj przy zwrocie prowizji musisz mieć potwierdzenie - allegro o to poprosi. Uwaga dane klienta do zwrotu muszą być identyczne z danymi kupującego!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Bart18
#2 Obserwator#

Dzięki wszystko jasne. Tragiczne to allegro sprzedałem przedmiot, o który ktoś mnie poprosił żebym wystawił, straciłem kupę czasu na szukanie opcji zwrotu czekałem na jakąś weryfikację kilka dni od przelewy24 (myślałem, że tam zwrócę kasę) kupujący do mnie wydzwania wkoorwiony, że niby kasy mu nie chcę oddać, a na koniec zapłacę prowizję za nie swój przedmiot 🙂 Allegro wie jak zachęcić do używania jego platformy

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Client:44052296  ja bym takich "experymentów" nie robił. System wychwyci fikcyjną transakcje i pójdzie blokada konta.

A do tego konta wszystkich domowników

oznacz moderatorów
Client:58025408
#12 Orędownik#

a nie musi się rejestrować do zakupu..

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Client:58025408  ale IP i przeglądarka te same. Już czytałem tutaj o takich przypadkach 

oznacz moderatorów