anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za przedmiot czy powinienem zwrócić też koszt przesyłki?

bougieitems
#10 Popularyzator#

Dzień dobry. Pewna Pani kupiła przedmiot za pobraniem. Czy jestem zobowiązany oddać tej Pani pieniądze za tą wysyłkę + koszt za towar ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

Hej. Ustawa mówi że zwracasz cenne towaru i najtańszy koszt dostawy w danej ofercie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oddajesz tyle ile kosztował towar + najtańsza przesyłka w danej ofercie.

oznacz moderatorów

bougieitems
#10 Popularyzator#

okej, dzięki. Jest Smart, to wygląda na to że zero zł 🙂 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@bougieitems  ale klientka nie kupiła ze smart. Chyba że oferujesz inna przesyłkę za zero zł w danej ofercie. Nie wiem co kupiła ale załóżmy że masz tylko kuriera DPD to zwracasz 12,99 zamiast 25 w przypadku zwrotu towaru z opcją pobrania. Odbiór osobisty się nie liczy

oznacz moderatorów

bougieitems
#10 Popularyzator#

Dzięki, trudno więc nie mam wyjścia. Jest to prawo zwrotu które nie powinno tak działać, ale już przyzwyczajam się że sprzedawca nic nie znaczy na allegro. Mam wrażenie jak bym był pracownikiem a nie właścicielem sklepu. Prowizje, reklamy i klienci którym trzeba oddawać za zwrot z własnej kieszeni. Śmiechu warte. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@bougieitems Jeżeli klient kupił poza Smart i zapłacił za dostawę, nie możesz przyjmować, że w Twojej ofercie najtańsza dostawa to Smart za zero zł. Klient nie ma obowiązku posiadać pakietu Smart i płacić za niego. Była na ten temat dyskusja na tym forum i zgodnie ze stanowiskiem Allegro, Smart nie jest najtańszą opcją dostawy, gdy klient kupuje poza Smart i płaci za dostawę.

oznacz moderatorów