anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru na aukcji Smart bez Smart - czy muszę zwrócić koszt wysyłki jako prywatny sprzedający

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Jestem prywatnym sprzedającym, czasami wystawiam pare gratów, które mi nie są potrzebne. Sprzedałem procesor na aukcji Smart, ale kupujący chyba nie miał Smart, bo kupił z wysyłką InPost 8.99zl. Teraz, 13go dnia od zakupu wysłał formularz zwrotu allegro powód - "Zakup przez pomyłkę" (coś czuję, że paczkę wyśle też 13go dnia od zgłoszenia...). 

Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji mam obowiązek zwracać koszt wysyłki 8.99, czy zwracam tylko za towar?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

@DziubekR1 Jeśli jesteś osobą prywatną, nie obowiązuje Cię ustawa konsumencka, więc zwracasz tylko za towar.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

DziubekR1 zwrot kosztów nadania w przypadku odstąpienia od umowy należy się konsumentowi tylko przy zakupie od firmy . 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@DziubekR1 Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów, ale jak się na to zgodziłeś zwracasz tylko za towar.

oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Na nic sie nie zgadzałem, po prostu na aukcji mialem udostępniony Smart. Inna sprawa, ze gosc ze Smart nie skorzystał, bo zapłacił za wysylke, wiec myslalem, ze w takiej sytuacji opcja zwrotu nie jest dostępna, a tu nagle wczoraj prsyszedl email, ze jednak jest.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak On ma opcję smarta to odsyła za darmo, a ty i tak mu zwracasz za towar.

oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Wiem 🙂 Ale on raczej smarta nie miał, bo skad by wyszla wplata 8.99zl za wysyłkę jesli mialem na aukcji Smart? Jak by mial, to mialbym tylko wpłatę za przedmiot bez wysylki.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@DziubekR1 Oddajesz za towar, On ma odesłać i tyle a w jaki zrobi to sposób dla Ciebie jest bez znaczenia. I pamiętaj że to kupujący odpowiada za to żeby towar dotarł cały.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Przecież autor wątku napisał, że to był zakup poza Smart. Nie wiesz, że także bez Smart zwrot paczkomatem jest darmowy? 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

DziubekR1 Dla sprzedawcy warunkiem dla ,,smatra ,, jest dobrowolne udostępnienie zwrotów  , niemniej jednak kosztów nadania jako przywatny sprzedawca nie musisz zwracać .

oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że wszystko jest jasne,  dziekuje za odpowiedzi.

oznacz moderatorów