anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru po 14 dniach od momentu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Zabawne_Puszki
#8 Zapaleniec#

Witam!

Kupujący odstąpił od umowy (w terminie) ale nie zwrócił towar w ciągu 14 dni od momentu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Wysłał go dopiero teraz.

Czy mam obowiązek przyjąć ten towar i zwrócić pieniądze?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
exoryna
#14 Krzewiciel#

Moim zdaniem tak. 

 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Zabawne_Puszki Nie, nie masz takiego obowiązku. Kupujący nie dotrzymał terminu zwrotu.

Art. 34. 1. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem

Ula

Ula
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Zabawne_Puszki obowiązku nie masz , ale kupującemu pozostaje prawo do wystawienia oceny oraz zainicjowania dyskusji i zakończenia jej jako nierozwiązanej .. 

Moje zdanie lepiej przyjąć 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Zabawne_Puszki prawnie nie masz, bo ma 14 dni na odesłanie od odstąpienia liczy się czas nadanie nie doręczenia do Ciebie, ale w czym problem i opór, odstąpił terminowo może się rozchorował, inne sprawy losowe, jak z towarem wszystko ok to warto pomyśleć na przyjęciem go zawsze zostaje zadowolony klient 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Zabawne_Puszki
#8 Zapaleniec#

Serdecznie dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Bardzo pomogli mi podjąć decyzję!

Zgadzam się z @WREDZIA-W1, ale zrobiłem, jak poleca @mdrogeria))

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam!

Natalia

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Zabawne_Puszki Bóg z Tobą, drogie dziecko 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów