anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty bez podania powodu - zakup na fakturę na firmę

mixshopbyann
#8 Zapaleniec#

Cześć,

 

pomocy 😕

Mam pierwszy zwrot, tak jak w tytule, bez podania powodu, zakup był na fakturę na firmę. 

Pytanie jak wygląda kwestia zwrotu pieniędzy, zwrot musi być całej sumy tj. wartości produktu plus wysyłki? 

 

I czy mogę wystąpić do Allegro o zwrot prowizji? 

 

Z góry dzięki za odp. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@mixshopbyann Tak, zwrot musi być na całą cenę towaru + najtańszy koszt wysyłki dostępny na tej aukcji.

O zwrot prowizji wystąp tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@mixshopbyann - hej. Nie masz obowiązku przyjmować zwrotu jeśli zakup był "na firmę" w przypadku kiedy zakup ten był dokonany przez Przedsiębiorcę (który w myśl odpowiedniej Ustawy nie jest traktowany jako Konsument) który nie jest jednoosobową działalnością. Dodatkowo są inne warunki, ale najlepiej użyj strony UOKiK.

To nie jest zero-jedynkowe.

Z doświadczenia wiem, że lepiej przyjmij zwrot i zapomnij o tym problemie, skupiając sie na kolejnych Kupujących. Tak będzie dla Ciebie zdrowiej i wygodniej.

 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Pytanie jak wygląda kwestia zwrotu pieniędzy, zwrot musi być całej sumy tj. wartości produktu plus wysyłki?

Jak sprzedawca gapa to i czasami nawet koszty odesłania trzeba oddać.

 

A w ogóle to jak kupujący zgłosił zwrot? Miał dostępny formularz na allegro?

 

oznacz moderatorów

gutek54
#7 Wielbiciel#

Niestety zmieniły się przepisy i zakup na firmę jest teraz traktowany jak konsumencki w przypadku zwrotu. Nie dotyczy to produktu który jest ściśle związany z pkd działalności firmy - wtedy zwrotu możemy nie przyjąć.

oznacz moderatorów