anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z zakupem

ItalyStore
#7 Wielbiciel#

Witam, kupilem wczoraj pewien przedmiot od sprzedawcy i zaplacilem za przesylke. Okazalo sie ze jednak potrzebuje 2 sztuki, ktore beda kosztowac razem powyzej 40zl i beda w "strefie" smart. Moge nie odebrac pierwszej paczki aby automatycznie wrocila do sprzedawcy, nie placac kosztow zwrotu, i dostac pelny zwrot (przedmiot+przesylka)? I za ten czas kupie odrazu kolejne 2.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mwmonety
#21 Demiurg#

Uprzedź o tym sprzedawcę ,nie powinno być problemu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ItalyStore Tak, możesz. Wyślij tylko sprzedawcy mailem swoją rezygnację (odstąpienie od umowy) do pierwszego zakupu. Jeśli to był paczkomat, sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę, wtedy kupisz ponownie to samo x 2.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ItalyStore zależy co to za przesyłka , w niektórych przypadkach sprzedawcy obciążani są kosztem zwrotu i w takim przypadku sprzedawca może ,,, powtarzam MOŻE obciążyć Cię tym kosztem .

oznacz moderatorów

ItalyStore
#7 Wielbiciel#

zabka. ale wlasnie czytalem ze nie moze obciazyc nawet jezeli by mial takie koszty

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ItalyStore może , koszt powrotu paczki pokrywa kupujący zgodnie z zapisem w UK i w tym przypadku .. Żabka bez samarta ,, sprzedawca będzie obciążony kwotą 9,99 zł minimum.

Jeśli przesyłki nie odbierzesz może to wyglądać nastyępująco :

Twoja zapłata --towar + koszt nadania-- minus-- koszt powrotu .

Cały czas piszę MOŻE , ale musisz się liczyć z tym ,że tak będzie .

 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A gdzie tak czytałeś?

W ogóle masz prawo do odstąpienia od umowy jak zwykły Kowalski co to od firmy kupuje?

Nikogo z odpowiadaczy nie interesuje ta kwestia. Zresztą jak zwykle, hehe.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Prawo do zwrotu towaru zakupionego przez Internet

Konsument ma prawo zwrotu towaru zakupionego przez internet. Jest to tak zwane prawo do odstąpienia od umowy. Może zrezygnować z zakupu w ciągu 14 dni. Od tej zasady są jednak wyjątki. Prawo do odstąpienia od umowy zawartej przez Internet reguluje Ustawa o prawach konsumenta z 30 maja 2014 r., która implementuje Dyrektywę UE 2011/83.

Jak dokonać zwrotu towaru?

Aby odstąpić od umowy należy poinformować o tym sprzedawcę, najlepiej w formie pisemnej. Można wykorzystać formularz przedsiębiorcy, jeżeli takim dysponuje lub skorzystać z formularza z ustawy o prawach konsumenta. Należy zachować kopie dla celów dowodowych.

Konsument ponosi koszty przesyłki towaru do sprzedawcy, o ile został o tym poinformowany.

oznacz moderatorów

ItalyStore
#7 Wielbiciel#

w takim razie pytanie: automatyczny zwrot paczki do nadawcy, przesylka "zabka" jest gratis? Ja sadze ze tak. Zdazylo mi sie raz wyslac paczke na druga strone europy, ale zaszla po 2 miesiacach i za ten czas kupujacy juz zrezygnowal. Wrocila spowrotem za darmo. Zabawne ta ze powrot trwal jedynie tydzien...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ItalyStore niestety mylisz się , daromowy zwrot z ,,żabki ,, jest owszem  ,ale tylko dla przesyłek ,,smart,, . W innym przypadku sprzedawcę Poczta Polska obciąża kosztem zwrotu  jakim to zależy od umowy , nie mniej niż 9,99zł.

Dla przesyłek Inpost zwroty są bezpłatne bez podzialu na smarty i niesmarty / powinno być oddzielnie , ale celowo tak napisałem /.

oznacz moderatorów

ItalyStore
#7 Wielbiciel#

czy w ogole dalem do rozumienia ze paczki w ogole nie odbiore i wroci automatycznie po 7 dniach? tu juz nie chodzi o smart czy nie smart. tu chodzi o zasady przewoznika. jeszcze nigdy mi sie nie trafil taki ktoremu trzeba zaplacic cos za przesylke zwrotna z powodu odrzucenia paczki lub nieobecnosci adresata. no moze jak nie odbiore lodowki czy pralki to juz inna sprawa, ale za standardowe paczki to nigdy nie slyszalem aby brali pieniadze.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ItalyStore wielu przewoźników nalicza koszty powrotu przesyłki po odmowie przyjęcia czy też przeterminowaniu  , Poczta niestety jest w tym gronie . Jeśli sprzedawca odliczy Ci koszt powrotu poproś go o potwierdzenie naliczenias takiego kosztu .... na pewno go otrzyma w rozliczeniu miesiąca i z pewnością ma w ceniku usług jako załącznik do umowy z przewoźnikiem . Ja mam i wszyscy korzystający z usług Poczty również mają . Mogą być tylko różne kwoty uzależnione od ilości przesyłek jakie sprzedawca nadaje w miesiącu .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

exoryna rozwiń swoją myśl

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria dlaczego w ogóle wspomniałeś o konsumencie? Wiesz jaki status ma ten kupujący?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

exoryna masz rację trudno wyrokować , ale autor wątku ma kilka ofert na Lokalnie raczej nie firmowych stąd mój wpis dotyczący zakupu konsumenckiego

oznacz moderatorów