anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart zwrot bez odebrania

Krisfortolsza
#8 Zapaleniec#

Witam, sprzedawca wysłał do mnie towar ale chciał bym odstąpić od zakupu, paczka leży już w Paczkomacie czy istnieje możliwośc dokonania zwrotu towaru przez jego nie odebranie?? Czy należy wypełnić formularz zwrotu towaru?? Jaka opcje wysyłki wybrać w formularzu zwrotu? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli odbierzesz paczkę, możesz wypełnić formularz zwrotu, wygenerować kod zwrotu i ją odesłać. Jeśli nie odbierzesz paczki, także możesz wypełnić formularz zwrotu na Allegro lub możesz wysłać sprzedawcy mailem oświadczenie o rezygnacji z zakupu. Przesyłka wróci do nadawcy. Powodu w takim przypadku nie podawaj  - zaznacz "bez podania przyczyny".

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 No i kto wtedy pokryje koszty zwrotu? Co mówi ustawa o pokrywaniu kosztów zwrotu przy zwrocie bez podania przyczyny? Bo jak nie odbierze, to Sprzedajacy zapłaci za zwrot.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash UOKiK mówi, że jeśli kupujący odstąpi od umowy przed dostawą, firma może go obciążyć kosztem powrotu paczki w takiej kwocie, jaką kupujący zapłaciłby za odesłanie jej po odbiorze, a w tym przypadku po odbiorze nic by nie zapłacił.

Punkt 14. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/pytania-odpowiedzi/odstapienie-od-umowy-zawartej-na-odleglosc/

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  Nie zapłaciłby odbierajac i zwracajac. A Sprzedajacy zapłaci jak Kupujacy nie odbierze...dziuraw w prawie czy smarcie? 🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash No więc jest tam napisane, kupujący ma obowiązek zapłacić za powrót tyle, ile zapłaciłby po odbiorze paczki i odesłaniu, a wtedy nic by nie zapłacił. To, że ktoś obciąży sprzedawcę kosztami, to w tym przypadku problem sprzedawcy. Faktycznie, dochodzi tu do pewnej kolizji zasad.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Krisfortolsza  w smarcie trzeba odebrać i odesłać, bo przy zwrocie koszt odesłania pokrywa kupujący, a darmowy jest dopiero po wygenerowaniu kodu, nieodebrana paczka wraca na koszt Twój 😞 i sprzedawca pomniejszy o koszt powrotu 😞

Darmowy zwrot w smarcie to nie to samo co nieodebranie paczki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@kostas11  Ile razy wracały do mnie nieodebrane w terminie paczki. Smartowe i te odpłatne. Nigdy nie płaciłam za "zwrot do nadawcy". Ale ja nie mam podpisanej umowy z InPostem. Nie wiem co jest przy podpisanej umowie.

oznacz moderatorów