anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłosiłam zwrot, a przesyłka jest juz w drodze, czy mogę jej nie odbierać?

zagubionya
#1 Nowicjusz#

Pod zakupionym produktem zaznaczyłam zwrot produktu, który jest już w drodze. Czy mogę go nie odebrać od kuriera? Czy muszę przyjąć i dopiero odesłać?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz nie odbierać, możesz odebrać i odesłać.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zależy od rodzaju przewoźnika bo w niektorych formach dostawy przewoźnik naliczy sprzedawcy karę za to że nie odbierzesz a on ci potrąci ze zwrotu. Dlatego w tym przypadku nalezy odebrać i potem zwrocić samemu.

oznacz moderatorów

CommunityHelper1
#9 Pomysłodawca#

Witaj, @zagubionya.

Zaznaczając zwrot produktu skorzystałaś z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość i wysłałaś Sprzedawcy oświadczenie o swojej woli. Sprzedawca przyjmuje Twoje oświadczenie do wiadomości, a Waszą umowę uważa się za niezawartą (art. 31.1. ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta). Towar nie jest już Twoją własnością i nie powinnaś go odbierać. Jeśli płaciłaś za towar i wysyłkę z góry, to Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie zwrócić Ci wszystkie dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (art. 32.1. ustawy).

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CommunityHelper1 narażasz kupującego na koszty, jak miał smarta, a paczka została nadana 😞

Art. 34. 2. Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu towaru, chyba że przedsiębiorca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów.
 
@zagubionya jak był to zakup w smarcie to odbierz i za darmo odeślij, jak nie odbierzesz to sprzedawca potraci Ci za odesłanie bo to jest po Twojej stronie 🙂 Chyba że to był zakup z płatną wysyłką to nic Ci to nie zmieni i możesz nie odbierać 🙂
________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

strony w momencie unieważnienia umowy oddają sobie to co są sobie winne, jeśli kupujący doprowadza do powstania zobowiązania sprzedawcy to ten ma prawo do wyrównania i potrącenia ze zwrotu inaczej mógłbym zakładać nowe konta i zamawiać za pobraniem lub notorycznie nie odbierać i generować sprzedawcy ogomne straty bo mi się nudzi albo robię w konkurencji i specjalnie mu dowalam

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
1. 
 Jeżeli konsument wykonuje prawo odstąpienia od umowy po zgłoszeniu żądania zgodnie z art. 15 ust. 3 i art. 21 ust. 2, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy.

Elementem zawartej umowy jest świadczenie dostarczenia towaru więc jeśli powoduje ono powstanie zadłużenia po stronie sprzedawcy bo kupujący nie odbiera paczki a świadczenie jest spełnione bo paczkę próbowano dostarczyć to kupujący ma obowiązek do zapłaty za to świadczenie
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zagubionya Nie musisz odbierać, masz odstąpienie od umowy zakupu, tu ci odpowiadają sprzedajacy.

oznacz moderatorów