anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe opłaty Smart

biuro_szkola_24
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś może mi tak powiedzieć na chłopski rozum odnośnie nowych opłat za Smart dla sprzedających. Jeśli klient złoży zamówienie na kwotę ok 400 zł i zamówienie będzie wysłane w 4 paczkach to allegro za każdą paczkę pobierze opłatę 6,99? Czyli łącznie 27,96 ? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@biuro_szkola_24 

Zależy, jak masz ustawioną ilość sztuk w paczce.  Jeśli klient złoży zamówienie na 400 złotych, kupując cztery sztuki po 100, gdzie wysyłasz jedną sztukę w paczce, Allegro powinno policzyć to jako cztery zamówienia po 100 złotych i pobrać cztery razy po 3,99. Na logikę przez "zamówienie" powinniśmy rozumieć "zamówienie, które wejdzie w jedną paczkę Smart".

To moim zdaniem najbardziej prawdopodobna opcja. Ale pewności nie mam. Jeśli system policzy opłatę od każdej paczki osobno, biorąc cztery razy za podstawę kwotę całego zamówienia - będzie podstawa do reklamacji i żądania zmian w systemie.

oznacz moderatorów

Budinpol
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem, zamówienie 3x 60zł = 180zł - wysyłka 3 paczki więc wartość 1 przesyłki to 60zł koszt takiej powinien być 1,99zł a system naliczył mi 3x 3,99zł zamiast 3x 1,99zł o co tu chodzi?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Budinpol 
Opłata za paczkę do zamówienia objętego SMART! jest uzależniona m.in. od wartości zamówienia (a nie od wartości towaru zawartego w paczce) i jest naliczana za każdą paczkę w tym zamówieniu.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów