anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż z konta zwykłego na Allegro (NIE Lokalnie)

Awdotia_21
#8 Zapaleniec#

W internecie (w tym na tym forum) są sprzeczne informacje na ten temat i już się zgubiłam. Czy można sprzedawać na zwykłym Allegro (nie Lokalnie), mając konto zwykłe (nie firmowe)? Znalazłam info w regulaminie: Rejestracja pełna, z zastrzeżeniem postanowień art. 2.6. poniżej, umożliwia korzystanie ze wszystkich usług świadczonych przez Spółkę i funkcjonalności Allegro, w tym dokonywanie zakupów i sprzedaży Towarów (Konto Zwykłe); Czyli wynika z tego, że można, ale czy są jakieś ograniczenia? Czy znajdę gdzieś konkretne wytyczne? Np. co do liczby wystawionych ofert? Drugie pytanie - jeśli można sprzedawać z konta zwykłego na ogólnym Allegro, to czy to dotyczy też nowozałożonych kont? Znalazłam gdzieś info, że tylko starych kont to może dotyczyć. Będę wdzięczna za rozjaśnienie 🙂

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Awdotia_21 możesz sprzedawać na Allegro z konta zwykłego jeśli jest aktywowane (to z którego piszesz, jest). Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o liczbę ofert, ale na koncie zwykłym masz ograniczone metody dostawy, które możesz nadać z poziomu Allegro, ponieważ z Wysyłam z Allegro, narzędzia do nadawania przesyłek, można korzystać na koncie firmowym, nie aktywujesz też Abonamentu, ani w przypadku zwrotu nie zasilisz Allegro Finanse kwotą potrzebną do zwrotu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Awdotia_21
#8 Zapaleniec#

Dziękuję!

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@Awdotia_21 

nie aktywujesz Abonamentu - a to oznacza, że będziesz płacić dodatkowo jednostkową opłatę transakcyjną (1 zł  od każdego zakupu w ofercie)

ponadto prawie każdy wystawiony produkt na zwykłym Allegro musisz powiązać z katalogiem, a jeśli go nie ma w katalogu musisz go utworzyć (musisz mieć dla niego kod EAN)

a jak zrobisz ładne zdjęcia i dodasz je do katalogu, to każdy będzie mógł je sobie z tego katalogu pobrać i wykorzystać w swojej ofercie...

oznacz moderatorów