anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Allegro lokalnie -- Kupujący kliknął kup teraz, wypełnił formularz dostawy i zrezygnował z zakupu

#8 Zapaleniec#
Jak w temacie. Chodzi o Allegro lokalnie

Kupujący kliknął kup teraz, wypełnił formularz dostawy życząc sobie przesyłkę płatną przy odbiorze. Po czym oznajmił mi na czacie, że rezygnuje z wózka. Kontakt na czacie się urwał, kupujący nie odpisuje na wiadomości.  Allegro naliczyło prowizję prawie 50 zł za sprzedaną rzecz a ja nie zamierzam za to płacić. 

Skoro facet zrezygnował nie będę wysyłać paczki, bo najprawdopodobniej i tak jej nie odbierze a ja zostanę obciążona kosztami przesyłek. 

Miał ktoś podobny problem? Jak anulować transakcję?

Pisałam już do allegro, ale mam wrażenie jakby to komputer odpisywał i generalnie nic mądrego mi nie odpisali a już na pewno nie pomogli.

Highlighted

Odp.: Allegro lokalnie -- Kupujący kliknął kup teraz, wypełnił formularz dostawy i zrezygnował z zak

#19 Nestor#

A lokalnie nie ma prowizji, jest opłata za utrzymanie ogłoszenia, jesteś w plecy, jedyne co to sąd 🙂

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Allegro lokalnie -- Kupujący kliknął kup teraz, wypełnił formularz dostawy i zrezygnował z zak

#8 Zapaleniec#

opłata za obsługę transakcji, tak jest napisane w zestawieniu historii operacji

Naprawdę allegro nic z tym nie zrobi? 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#19 Nestor#

Nie, allegro nic nie zrobi, Trzeba zapłacić bo allegro to i tak ściągnie 😞

Można pozwać kupca o wywiązanie się z transakcji jedyna opcja 😞

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

ściągnąć nie ściągnie, nie mam innych zaległości, zablokuje konto co najwyżej

w sądzie pozwać czy można to przez allegro załatwić?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#19 Nestor#

Allegro nie jest stron transakcji 😞  Wiec trzeba samemu załatwić pozew.

Allegro zablokuje konto za nie opłacenie a potem ściągnie dług przez firmę windykacyjną 😞

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

brak mi słów...

Kupujący mają wszystkie przywileje a Sprzedający zawsze pod górkę

Niech zlikwidują to g*** jak najszybciej, bo takich jak ja na pewno jest więcej a allegro na niewiedzy użytkowników się bogaci

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#21 Demiurg#

kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy
po zakupie.
(wg Regulaminu AL)

czyli nic, tylko albo płaci, albo zakładasz mu sprawę 🙂
nie ma opcji rezygnacji, kiedy wypełnił formularz.

Highlighted

#21 Demiurg#

ale windykacja może być dopiero po wygranym procesie chyba 😮 bo tak to każdy by sobie wysyłał windykację o cokolwiek 🙂

Highlighted

#8 Zapaleniec#
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#17 Koryfeusz#

@marta72325 Dobra rada na przyszłość wystawiaj na normalnym Allegro a nie na Lokalnie.Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie 2020-05-04.jpeg.jpg

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#21 Demiurg#

@pinsplash, do 18 maja, albo końca czerwca tylko 🙂