anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowalem przed chwilą zakup, kiedy otrzymam zwrot środków?

klakier23Q
#1 Nowicjusz#

Witam, przed chwilą anulowalem zamówienie opłacone przez blik, kiedy otrzymam zwrot środków?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

AlePiesio
#13 Ambasador#

Proszę zapytać sprzedającego

oznacz moderatorów

klakier23Q
#1 Nowicjusz#
Dziękuję za pomoc.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@klakier23Q sprzedawca ma do 14 dni na zwrot kasy przy zwrocie - anulowaniu, z reguły jest to wcześniej, ale pamiętaj że jest weekend i pewnie ogarnie to po + 3 dni na zwrot przez allegro finanse 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Kasę pobiorą w kilka sekund. Zwrot 14 dni roboczych. Allegro praktycznie tego nie pilnuje.  Trzeba 14 dnia roboczego sprawdzić konta bankowe. W ogóle to nie jest system zwrotów dopracowany. Tu pozostawiam znak ?  Kiedy zwroty będą szybsze.  Mam zwrot bez podania przyczyny bo sprzedawca mnie poinformował że brak jednej części towaru. Nie ma opcji żeby taki zwrot określić.  Zabawne po tylu latach  Allegro nie ma takiej zakładki. A sprzedawca wysyła automatyczny e-mail i siedzi podczas weekendu bezrobotny. Moderatorzy jakoś pracują ale nie decydują o wszystkim.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@klakier23Q Jeżeli nie zmieniła przesyłka  statusu to trwa to ok. 2 dni. Wg prawa sprzedający ma 14dni ale Allegro wymusza szybciej. Środki wrócą tam skąd wyszły, wcześniej dostaniesz maila od Allegro.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Nie ma mowy o wymuszaniu przez Allegro wcześniejszego zwrotu. Kupujący może założyć dyskusje i otrzyma tam stosowny komunikat ze strony Allegro. Dlaczego piszesz takie "głupoty"?

To, że Allegro przyznaje dodatkowe punkty sprzedawcom i przekłada się to na wyświetlanie aukcji w listingach (zresztą i tak fałszywe - wpisywane kryteria nie są uwzględniane) , to nie ma nic do rzeczy. Allegro nie wymusza szybciej takiego zwrotu środków, gdyż byłoby to niezgodne z prawem.

Anulowanie zamówienia - nawet czegoś takiego nie ma w naszym prawie - jak się mylę to proszę o linki do stosownych ustaw. Jest coś takiego, jak odstąpienie od zawartej umowy. 

 

oznacz moderatorów