anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcja zamknięta przez "kup teraz", brak wpłaty i kontaktu z kupującym

pioz
#7 Wielbiciel#

Ktoś zamknął 2 dni temu moją aukcję, dostałem radosnego majla od Allegro o sprzedaży przedmiotu i od tamtej pory jest cisza. Kupujący nie zapłacił za przedmiot ani nie odpowiedział na wysłaną wiadomość.

Jaka jest procedura w takiej sytuacji? Zakładam, że jeśli ktoś do tej pory nie sfinalizował transakcji to raczej już tego nie zrobi. Czy mogę z czystym sumieniem wystawić przedmiot ponownie, czy muszę na coś czekać? Co z prowizją?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pioz Poproszę o numer oferty, której dotyczy ta sytuacja, ale co do zasady na Allegro kupujący ma 7 dni na opłacenie zamówienia, natomiast na Allegro Lokalnie 5 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pioz
#7 Wielbiciel#

98851599-eb2e-46af-baee-284e3e74c135

oznacz moderatorów

pioz
#7 Wielbiciel#

Czy udało się może coś ustalić?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pioz  Na opłacenie zakupu zgodnie z regulaminem jak napisała @_HolaOla_ na zwykłym allegro kupujący ma 7 dni od daty zakupu lub 14 dni w przypadku płatności przelewem tradycyjnym.

Na allegro lokalnie ma 5 dni.

Najlepiej będzie poczekać aż transakcja anuluje się automatycznie z racji braku wpłaty i wtedy wystawić ponownie. Ewentualnie jeśli kupujący przyśle Ci rezygnację z zakupu to wtedy wystaw ponownie.

W innym wypadku jeśli wystawisz aukcję ponownie i ktoś inny zakupi to możesz narazić się na problemy i pretensje jeśli ten pierwszy kupujący zdecyduje się opłacić zakup np. 6 dnia a ma do tego pełne prawo.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący ma 5dni na opłacenie i aukcja sama się wznowi, masz pewność że nie opłaci to wystaw.

oznacz moderatorów