anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada

Client:91165733
#2 Obserwator#

Dzień dobry. 
Nigdy nie sprzedawałam nic na Allegro i posiadam to konto od kilku dni. 
wystawilam na sprzedaż kosmetyki Chanel, sprzedaż zakończyła się sukcesem, dostałam nawet wiadomosc od kupującej ze jest zadowolona i dziękuje (wczoraj doszła do niej przesyłka) 

Próbowałam podtwierdzic moja tożsamość i nr konta bankowego 

od soboty mam blokadę na konto, pisałam w tej sprawie dwa maile a od samego Allegro nie otrzymałam informacji zwrotnej 

to jest 400 zł, Allegro nie ma prawa przetrzymywać moich pieniędzy, zwłaszcza bez żadnego powodu 

jak wspominałam nigdy nie sprzedawałam nic na Allegro i to jest moja pierwsza zakończona pozytywnie transakcja 

czy zgłoszenie na policję coś mi pomoże? 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Jest taki zapis w regulaminie, zgodnie z którym Allegro i operator płatności mogą Ci nałożyć blokadę wypłat. Jeśli kupujący nie zgłoszą zastrzeżeń, otrzymasz pozytywne komentarze, po pewnym czasie wypłaty Ci odblokują. Nie mogą sobie przywłaszczyć Twoich pieniędzy.

oznacz moderatorów

Client:91165733
#2 Obserwator#

Pisze ze będę mogła wypłacić te środki w październiku za rok 

 

mam blokadę na całe konto, jak kupujący zatem może wystawić mi komentarz? 

wyslalam im screena z rozmowa z kupująca gdzie pisze ze otrzymała paczkę i jest zadowolona 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Za rok? Niemożliwe, wtedy zażądasz odsetek. Musisz czekać na odpowiedź z Allegro, czasem trwa to 2-3 dni. Tutaj forumowicze Ci nie pomogą.

oznacz moderatorów

Client:91165733
#2 Obserwator#

Twoje dane do wypłat zostały zweryfikowane i zaakceptowane. Znajdziesz je w zakładce Ustawienia wypłat.

Wypłaty będą wstrzymane do 12 października 2021roku. Po upływie tego terminu środki będziemy wypłacać na konto:

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem to jest jakiś błąd.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Client:91165733 - spokojnie. Zrób wszystko co Ci zalecili w mailu, i Ci odblokują. Easy. Po co od razu Policja ? Czym mieliby się zająć ? przetrzymywaniem środków ? Na bank napisali o co Im chodzi, zrób jak pisza i po sprawie. Jeszcze się będziesz cieszyć sprzedażą na Allegro przez wiele lat, a jak zaczniesz od ciężkich dział to raczej Ci nie potrzebne, i nie pomoże. Spokojnie, krok po kroku.

oznacz moderatorów

Client:91165733
#2 Obserwator#

Na gorze widnieje u mnie pasek gdzie pisze ze Allegro zablokowało mi konto a szczegółowa wiadomość znajdę na mailu 

szukalam w koszu, spam, innych itd nie ma w żadnym folderze 

od soboty napisałam już do nich 3 wiadomości 

(dzisiaj próbowałam skontaktować się przez whatssap) i niestety cisza. 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Client:91165733 - jeśli jest dostępny (czasami jest, czasami nie) CZAT na dole w pomocy (troch trzeba poklikać) to to jest najszybszy i wg mnie najlepszy sposób na kontakt. Dodatkowo możesz zapisać CZAT żeby zapamiętać co robić, lub mieć jakąś podkładkę. Spróbuj to.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:91165733   A może przypomnij sobie  czy nie masz jakich  wcześniejszych  grzechów  wobec  Allegro,  może  niezapłacone  zobowiązanie  na innym koncie, albo inne  nierozliczone wykroczenia.  Były tu osoby  którym blokowano konto  za  stwierdzone  wspólne użytkowanie konta  z innym użytkownikiem  który podpadł, nie  opłacił zobowiązań itp.

Dobrze radzi terazauto,  wejdź  na  czat  i spróbuj  dowiedzieć się co jest na rzeczy.

Policja nic  do tego nie ma, może się okazać  że  skarżysz na siebie.

ps.  jeśli nie dostajesz powiadomień to znaczy że  w systemie mają  inny namiar  do ciebie. Sprawdź  ustawienia swojego konta i numer telefonu

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:91165733   Jeszcze uzupełnienie.  Był  i pisał  tutaj  na  Gadane użytkownik  któremu zablokowano konto  dlatego że kupił  telefon od  innego zablokowanego  użytkownika.

Allegro powiązało jakoś te sprawy i uznali że obaj  są  wspólnikami.  Sprawa jednak dobrze  się  skończyła  jeśli dobrze  pamiętam.

Więc  nie dziw się  niczemu,  nie  bierz niczego do siebie  ale staraj się wyjaśnić.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów