anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli na Allegro lokalnie rzeczywiście przekroczyłam 30 szt. sprzedaży i nadal chce sprzedawać

DanutaJed
#7 Wielbiciel#

Przekroczyłam 30 szt. sprzedaży na Allegro Lokalnie, mam wystawione jeszcze aukcje i co dalej, zlikwidować, szkoda. Uzupełniłem dane zgodnie z wytycznymi Allegro. Co będzie jak jeszcze będę miała kilka sprzedaży? Urząd skarbowy zje mnie na śniadanie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@DanutaJed jeśli sprzedajesz w celach zarobkowych to tak zje Cię i zapłacisz 75 % podatku od całej sprzedaży z 5 lat wstecz o ile nie złożyłeś PITa 😄

A jak sprzedajesz prywatne graty, pojedyncze ciuchy, itp. które masz dłużej nić 6 mc. to nie powinni się czepiać, ale wezwać mogą na wyjaśnienie jak to będzie duża kwota 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic, zapłacisz jak trzeba podatek. Musisz ująć w rozliczeniu rocznym PIT- dotychczas tez tak było.

oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

Sprzedaż na aukcji rzeczy zakupionej w celach osobistego użytku, mająca charakter sporadyczny i będąca zwykłym zarządem prywatnym majątkiem podatnika nie jest działalnością gospodarczą. W takim przypadku odpłatne zbycie dokonane po 6 miesiącach od nabycia nie podlega opodatkowaniu.

 

Liczy się czas posiadania, nie ilość. Możesz sprzedawać swoją kolekcję, którą zbierasz od 30 lat - wówczas sprzedasz wiele przedmiotów (setki), ale żadna z tych transakcji nie spowoduje konieczności zapłacenia podatku. Rzecz jasna US może poprosić o wyjaśnienia i dowód, że te przedmioty były w Twoim posiadaniu przez w/w okres czasu.

oznacz moderatorów

lombard-mcom
#8 Zapaleniec#

I tu się zaczyna problem , 2 lata temu kupiłeś spodnie , teraz je sprzedaż.. Nie masz juz paragonu imennego na siebie - nie udowodnisz- podatek . Kupiłeś coś za 1000zł sprzedaz za 800 bo ci nie pasuje.. paragon dałeś z przedmiotem jako podstawa gwarancji... podatek .. Lepiej nie sprzedawać bo mozna mieć problemy. Jak nie masz rachunku na siebie to nic im nie udowodnisz.. a przyjdą za 5lat.. i podatek z odestkami. Pamiętaj w Polsce to ty musisz udowodnić niewinność a nie urząd tobie winę..

oznacz moderatorów