anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić jeśli wysłałem paczke a ktoś prosi o zwrot pieniędzy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:63308328
#8 Zapaleniec#

No sprzedawałem rzecz i długo nie mialem jak wydrukować etykiety i już wysłałem i pan prosi o zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:63308328 Długo tzn. ile?

oznacz moderatorów
Client:63308328
#8 Zapaleniec#
10 dni
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:63308328 „Pan prosi o zwrot pieniędzy.” 
Prosił jeszcze zanim nadałeś paczkę czy dopiero jak już ją nadałeś?

Sprzedajesz jako osoba prywatna? Allegro lokalnie?

oznacz moderatorów
Client:63308328
#8 Zapaleniec#

Przed ale juz w trakcie znajomy wysłał paczkę i teraz nie wiem co zrobić.

Osoba prywatna.

oznacz moderatorów
Client:63308328
#8 Zapaleniec#

Tak allegro lokalne

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:63308328 Jeśli sprzedałeś na Allegro lokalnie to miałeś 7 dni (o ile nie podałeś inaczej w treści oferty) na nadanie paczki. 
Generalnie zwrotów jako osoba prywatna przyjmować nie masz obowiązku. 
Problem jest taki, że nie dotrzymałeś warunków umowy co do terminu wysyłki ale nie zmienia to faktu, że nie unieważnia to zawartej umowy. 
W mojej opinii nie musisz się zgadzać na ten zwrot ale jeśli masz taką wolę to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby przystać na prośbę kupującego. 
Jeśli dogadasz się z kupującym aby nie odbierał paczki to wróci ona do nadawcy. 

oznacz moderatorów
Client:63308328
#8 Zapaleniec#

Aaa dobra a ile czasu jest na zwrot pieniędzy jak coś?

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak najszybciej ale masz max 14dni od czasu odstąpienia od umowy zakupu.

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@LEW433  napisał(a):

Jak najszybciej ale masz max 14dni od czasu odstąpienia od umowy zakupu.


@Client:63308328 nie koniecznie 14 dni
nawet firma może się wstrzymać do momentu otrzymania zwrotu towaru i weryfikacji jego stanu, a gdy przesyłka była niedobrana do momentu fizycznego jej otrzymania.

Monitoring nie jest dowodem dlatego jeśli zgodzisz się na przyjęcie odstąpienia to możesz poczekać ze zwrotem aż paczka wróci do Ciebie.


Jako osoba prywatna możesz też indywidualnie uzgodnić kwotę zwrotu kto pokrywa koszt przesyłek itd. Ważne by ustalenia były to na piśmie (mailu).

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@Client:63308328
Tak jak wspominali poprzednicy przyjmować zwrotu jako osoba prywatna nie musisz.

Pamiętaj że pozostaniesz z kosztami przesyłek i to prawdopodobnie w obie strony, za nieodebraną paczkę większość przewoźników policzy Tobie dodatkową opłatę.

Najlepiej przeproś że trochę później wysłano i po ludzku dogadaj się z kupującym.

Ja będąc kupującym nie robiłbym zamieszania szczególnie jeśli nie uzgadniałbym indywidualnie ze sprzedawcą że zależy mi na szybkiej dostawie.
Nie jesteś firmą i nie sprzedajesz profesjonalnie.

I już na pewno nie polecam zwracania przed odebraniem przesyłki bo jeszcze zostaniesz bez kasy i towaru.

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:63308328 na pewno nie oddawaj kasy zanim paczka nie wróci, bo możesz zostać bez kasy i towaru 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:63308328
#8 Zapaleniec#

Dobra dzięki. Już wiem

oznacz moderatorów