anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić jeśli zostałam oszukana na Allegro lokalnie ale to ja sprzedałam towar

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Zaznaczę ze jestem osobą młodą ,która szuka dorobku nie na stałe a dorywczo . Moja sytuacja polega na tym ze znalazłam ogłoszenie na Facebooku ze potrzebują młodych osób do sprzedawania rzeczy na Allegro lokalnie . Napisałam i dali mi zdjęcia i opis produktu DJI mini 2 ,wstawiłam to na Allegro lokalnie po kilku godzinach odezwał się kupujący i kupił przelał środki na konto Allegro ja musiałam przelać to na moje konto po czym musiałam zrobić przelew na konto ,,szefa’’ gdy zrobiłam on twierdził ze paczkę wyślę a gdy klient prosił o numer napisałam to tego szefa a on usunął mnie z aplikacji telegram i nie ma z nim odzewu a klijent chce produkt !! Nie wiem co mam robić pomóżcie 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

LEW433
#21 Demiurg#

Teraz Ty zostaniesz z problemem, tak działają oszuści, kupujacy żąda od Ciebie towaru a jak go nie wyślesz to musisz zwrócić kasę i tyle. To ze masz jakiś cichy pakt z kimś nie ma tu żadnego znaczenia.Lepiej omijaj takie interesy bo mogą się bardzo źle dla Ciebie skończyć.

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

To była dużo kwota bo było to aż 958 zł więc teraz zostało mi się tylko dogadać z tym panem który to kupił ale gdy napisał ze nie dostał paczki i ja mu wyjaśniłam cała sytuacje on odczytał i nic nie odpisał i nie wiem czy był z nimi powiązany i miał jakiś sprawdzony towar czy coś nie mam pojęcia , dziękuje za pomoc  

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zostałeś słupem i odpowiadasz swoimi pieniędzmi przed kupującym, a swoje pieniądze musisz sam odzyskać od oszusta, jeśli uważasz się za poszkodowanego, zgłoś się na policję.

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

No właśnie ,wykorzystują młode osoby ciekawe ile jeszcze takich oszukają aczkowiek ja mam screny wszytkich rozmów więc to oni mają przechlapane 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To w Poniedziałek zasuwaj na Policję z tymi dowodami.

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Jestem niepełnoletnia wiec muszę chyba iść z rodzicem a to będzie ciężko bo oni pracują 24h

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:85971765 po ukończeniu 16 roku życia masz ograniczoną zdolnośc do czynności prawnych czyli możesz np podpisywać umowy na telefon możesz się tez sama zgłosić na policję, gdyby policja chciała zawiadomić rodziców żeby byli obecni to to zrobi

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Nie od 16, tylko od 13 roku życia (art. 15 KC).

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:85971765 Oddaj pieniądze kupującemu. Możesz iść to zgłosić na policję ale szansa że cokolwiek z tego wyniknie jest minimalna. 

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Jak mogę z dni na dzień oddać prawie 1000 zł jak tyle nie posiadam a teraz nawet nie mogę się skontaktować z tym kupującym. Myślicie ze ten kupujący może być jakoś powiązany z tymi którymi mnie oszukali 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To czy jest czy nie to ma drugorzędne znaczenie, jak nie masz kasy i mu nie zwrócisz to mogą być kłopoty, założy dyskusję a jak nie zwrócisz to zwróci mu Allegro a jak zwróci mu Allegro to zażąda ich od Ciebie a później zablokują konta a następnie odsprzedadzą dług i przyjdzie komornik.

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Miejmy nadzieje ze to ucichnie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Uważasz że kupujący odpuści Ci ? zapłacił i nie będzie żądał towaru albo kasy? Nie liczyłbym na to.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:85971765  Co ma ucichnąć? 

No ciężko czasem wytrząsnąć 1000 zł ale postaw się po drugiej stronie - co by Cię obchodziło, że ktoś dał się zrobić w balona? Kasa spowrotem albo towar. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 nie przyjdzie komornik nie podpisywała umowy z allegro nie ma podstawy prawnej do windykacji takiego długu od osoby niepełnoletniej. Wszelkie ap między stronami postępowania cywilnego są nieściągalne bo allegro nie jest stroną w umowie kupna sprzedaży jeśli chce sobie wydawać swoją kasę by coś komuś zwracać to proszę bardzo ale nie powoduje to automatycznego powstania zadłużenia u użytkownika a allegro. Tylko kupujący może się domagać spełnienia roszczenia może iść na policję. Wszelkie windykacje z INTRUM nie mają w sądzie jak udowodnić racji istnienia takiego długu między allegro a użytkownikiem

 

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje bo już myślałam ze to prawda 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:85971765 słuchaj masz duży problem, to że allegro wypłaci ap to wiadome tobie naliczą tą kasę ale mogą ją ściągnąć tylko w sądzie a żeby sąd uznał zasadność takiego długu to umowa musiała być podpisana między tobą a allegro. Zadłużenie przedawnia się samo po 2 latach po przerywaniu biegu przedawnienia chyba teraz po 6 latach i staje się długiem naturalnym w praktyce polega to na tym że taka windykacja dzwoni do ciebie 50x dziennie i męczy cię być zapłaciła. Polecam na yt kanały odsłuchać akcja windykacja, prawem na lewo możesz też do właściciela kanału prawem na lewo napisać maila o poradę co masz zrobić i czy taki dług jest w jakikolwiek sposób zasadny i ściągalny. Co do ciebie to policja i to szybko komendy są czynne w niedzielę i powiedz rodzicom od razu potem będzie tylko gorzej. Stało się na przyszłość już się nie dasz tak zrobić w jajo. 

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Najgorsze jet to ze ja jestem za granica a w Polsce będę za jakieś 2 tygodnie dopiero

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jak w filmie Hitchcock z każdą wiadomością sytuacja staje się coraz bardziej napięta. A ile miałeś zarobić na tej transakcji?

oznacz moderatorów