anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić z ogłoszeniem sprzedaży, gdy kupujący okazał się oszustem?

seba629
#8 Zapaleniec#

Witam. Dzisiaj zgłosiłem że kupiec zainteresowany moim ogłoszeniem na allegro lokalnie "kup teraz" prosił o e-mail (ta sprawa jest już rozwiązana). Chciałbym się teraz dowiedzieć, co mam zrobić z moim ogłoszeniem, bo jest widoczne ale nie ma żadnej opcji kupna, bo osoba wspomniana wyżej już klikła opcje "kup teraz". Mogę je usunąć i wstawić ponownie, czy czekać aż minie wyznaczony czas na sfinalizowanie zakupu? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Po 5ciu dniach aukcja zostanie anulowana, a po kolejnej dobie wystawiona ponownie, w ciągu tej doby możesz anulować takie wystawienie. Pewnie nic się nie stanie jak teraz wystawisz ponownie ale wtedy musisz pamiętać, żeby anulować wznowienie pierwszego ogłoszenia...

oznacz moderatorów

tsli72
#7 Wielbiciel#

Wszystko fajnie ale może czas pomyśleć o jakimś systemie blokowania tych „zgorzkniałych” co generują takie niby oferty kupna na np 2-3 miesiące i się skończą takie głupie harce 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Niby są blokowani ale bardzo szybko uruchamiają inne konta .To wina słabej weryfikacji zakładających nowe konta użytkowników .

oznacz moderatorów

tsli72
#7 Wielbiciel#

Otóż to założenie konta mail to nic trudnego , serwer może sprawdzać czy dany Mac adres nie pojawił się już przy innym koncie i przy takim kryterium bardzo szybko udałoby się wyfiltrowac konta takich duchów czy innych oszustów 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mwmonety  "To wina słabej weryfikacji ..."

Weryfikacji???   Ależ po co weryfikować?

Ten proceder jest bardzo opłacalny dla Allegro bo generuje  konkretne korzyści z pobranych opłat za  transakcje.

Niewiele osób ma wiedzę ze można się upominać o zwrot opłaty transakcyjnej bo ta opłata jest podobno bezzwrotna. Również  bezzwrotne są opłaty promocyjne, wyróżnienia,  itp...

Więc nie zabija się kury która znosi złote jajka.  Mało tego,  spotkałem się już z tezą że  to Allegro  samo  generuje te fikcyjne konta po to aby  mieć wyższe zyski. 

Oczywiście to wszystko nieprawda ...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@br. Masz rację i ja o tym też wiem że jest żerowanie na niewiedzy . Użytkownik jest nieświadomy i często nie wie że może powalczyć ,choć dzięki temu forum i wiedzą przekazywaną przez bardziej doświadczonych wielu już oczy szerzej otworzyło. 

oznacz moderatorów