anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako Sprzedający muszę przyjąć zwrot?

Robero11
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich. Sprzedałem telefon klientowi zakupiony na **piiip**. Telefon nowy nie używany ale okazało się po sprzedaży że jest niesprawny. Zgodnie z regulaminem Allegro jako osoba fizyczna nie muszę go przyjmować tak też mam opisane w zakładce o sprzedającym. Co osoba która kupiła może zrobić skoro zgodnie z regulaminem i opisem nie chcę przyjąć zwrotu.

Robert

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Może składać reklamację (rękojmia) i musisz ją rozpatrzyć: https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Robero11 Mylisz się. Nie musisz przyjmować zwrotów bez podania przyczyny, zwrotów towarów sprawnych, zgodnych z opisem. Zwroty w ramach reklamacji przyjmować musisz. To nie jest tak, że sprzedasz sobie wadliwy produkt na Allegro i już nic Cię nie obchodzi. Odpowiadasz za wady na podstawie rękojmi. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Miałeś opisany jako "niesprawny" ?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Robero11 
Jeżeli jako osoba fizyczna nie wyłączyłeś rękojmi (mogłeś) - to reklamację musisz przyjąća, a po rozpatrzeniu możesz ją uznać lub odrzucić). Uznasz ? - powinieneś usunąć zgłaszaną wadę (np. naprawić).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów