anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest możliwe anulowanie oferty-transkacji, po zwrocie środków do kupującego za pomocą Payu?

lukas900
#8 Zapaleniec#

Pomimo, zwrotu środkow na allegro lokalnie. Zakup widnieje jako kupione przez, dlaczego pomimo kontaktu z infolinią status takiej transakcji nie, ulega zmianie na anulowany. Kwota transakcji 0 zł, brak wysyłki przedmiotu. Gdy nie ma wpłaty allegro automatycznie zmienia status na anulowane. Ciężko mi zrozumieć taka sytuację..

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

A ile czasu minęło?

oznacz moderatorów

lukas900
#8 Zapaleniec#

Zakup 23:10, zwrot środków 9:33....i status kupione przez...kupujący zapłacił informacja w szczegółach o zwrocie.. ale brak możliwości anulowania dla mnie zwrot środków to już anulowanie powinno być automatycznie

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @lukas900. Widzę, że wpłata została już zwrócona, a etykieta anulowana. Zwróciliśmy Ci również opłatę transakcyjną. Zamówienie nie zmieni statusu na anulowane i oferta nie wznowi się automatycznie. Jeśli chcesz, aby Twój przedmiot znów był dostępny w sprzedaży, to powinieneś wystawić nową ofertę. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

lukas900
#8 Zapaleniec#

Te informacje już posiadam, nie rozumiem jednak czemu status zamówienia nie ulega zmianie. Sama Pani używa słowa etykieta została anulowana. W taki wypadku nie ma możliwości wysyłki i zakup nie jest zrealizowany, jeśli nie jest zrealizowany, a płatność jest zwrócona to jaki powinien być stan tego zakupu ?? Zakupione czy jedna anulowane  ? Brakuje mi tutaj logiki, w tym wypadku saldo tej transakcji to 0 zł.. system bez płatności, automatycznie zmienia taki zamówienia na anulowane. I teraz przy obecnej nowej dyrektywie taki, zakup widmo nabija licznik transakcji ? Wydaje mi się, że nie bo zamówienie i tak nie ma statusu realizacji tylko jest zakupem, widmo zakup bez wysyłki. Jedna jeśli po zwrocie zamówienie byłoby anulowane sytuacja byłaby jasna. Widzę, tutaj po prostu, że co jest nie tak jak powinno być. W allegro zwykłym sprawa jest, oczywista dlaczego tutaj nie ? Pozdrawiam i życzę miłego dnia 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@lukas900, na Allegro Lokalnie bierzemy pod uwagę wszystkie sfinalizowane transakcje - to znaczy opłacone i za pobraniem lub z odbiorem osobistym. 
Wynika to z tego, że na Lokalnie nie dochodzi do zawarcia transakcji jeżeli nie została ona opłacona. Na Allegro do transakcji dochodzi już w momencie kliknięcia ''Kup i zapłać'', niezależnie od rezultatu płatności.
Anulowane zamówienia nie będą odejmowane od limitów.

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

lukas900
#8 Zapaleniec#

Z Państwa strony :

Zgodnie z dyrektywą DAC7 i projektem polskiej ustawy, będziemy raportować informacje o Tobie, jeśli w danym roku kalendarzowym:

  • zrealizujesz minimum 30 transakcji na Allegro lub
  • przeprowadzisz transakcje na łączną kwotę powyżej 2000 euro

Słowo zrealizowane oznacz kupno sprzedaż, wysyłkę towary czy zwrot pieniędzy brak wysyłki i anulowanie etykiety ? Przepraszam ale nie ma spójności, w informacjach możliwych do uzyskania na allegro.

Tutaj informacja z konkurencyjnej platformy e...

  • zrealizujesz 30 lub więcej transakcji sprzedaży na **piiip** (transakcje anulowane nie są uwzględniane) 

I teraz kolejne pytanie pojawia się dwie platformy jedna dyrektywa dwie różne odpowiedzi...która jest błędna...

oznacz moderatorów

lukas900
#8 Zapaleniec#

Temat, niestety dziś powrócił czy mogę liczyć na wyjaśnienie, wątpliwości z Państwa strony

oznacz moderatorów