anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można zmienić kwotę wystawionej rzeczy po kupnie

kcz89
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

Wystawiłam produkt ze złą ceną, o wiele mniejszą. Nie zauważyłam tego i produkt został kupiony za mniejszą cenę. Czy mogę coś z tym zrobić? Jak anulować tą transakcje i sprawić żeby kwota wpłynęła na konto kupującego?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kcz89 napisz do kupującego przeproś i zwróć pieniądze przez zakładkę sprzedane.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kcz89 Poinformuj kupującego o błędzie i poproś o nr. konta do zwrotu kasy > prawdopodobnie będzie chciał wykorzystać Twój błąd i otworzy dyskusję > wtedy opisz to wszystko w trakcie dyskusji > napisz, że prosisz o nr konta > pamiętaj tylko, żeby nie przekraczać 24h na odpowiedź > jak się będzie upierał to powtarzaj cały czas to samo > błąd w cenie - zwrot kasy.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak środki masz jeszcze na Allegro Finanse, to możesz kliknąć w zwrot. Natomiast jak zostały już przelane na twoje konto, to pozostaje kontakt z kupującym i zwrot poza Allegro.

Oczywiście kupujący może się domagać realizacji transakcji, nawet na drodze sądowej. Z punktu prawnego, transakcja jest wiążąca dla obu stron. Sądy zazwyczaj nakazują wydać towar.

A i duży wpływ ma czy było to "kup teraz" (wtedy można się powoływać na błąd w oświadczeniu woli), czy licytacja (a wtedy, o ile nie było ustalonej kwoty minimalnej, to transakcja jest wiążąca, bez możliwości odstąpienia od sprzedaży).

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@pecela @kcz89 Jeżeli cena "kup teraz" rażąco różniła się od rynkowej to wtedy powołanie się "błąd w cenie" jest ważne i żaden sąd nie nakaże wydania towaru

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@Ziolko39 

Tu dużo zależy czy da się określić cenę rynkową. Zwłaszcza w przypadku produktów używanych i niepełnowartościowych może to być kłopotliwe.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zmienić nie można, pozostaje powołanie się na bład rażący w cenie i zwrot śrdoków kupującemu, kupujący może się nie zgodzić i może pójść do sądu. Kontaktuj się z kupującym, a jak masz śrdoki jeszcze na koncie Allegro i kliknij zwrot, nie masz musisz się z kupującym dogadać.

oznacz moderatorów