anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na allegro lokalnie przysługuje zwrot prowizji za niesprzedany towar kiedy kupujący zrezygnował

MAMY ROZWIĄZANIE!
aleksander_2017
#7 Wielbiciel#

Kupujący zakupił kosiarkę z opcją odbioru osobistego ale zrezygnował z zakupu i odbioru. Kwoty należnej za kosiarkę nie zapłacił , natomiast allegro policzyło prowizję w wysokości 7,9 % od transakcji. Kiedy zgłosiłem problem do allegro to opowiedzieli że na allegro lokalnie nie ma zwrotów prowizji, raz zwrócili mi prowizję w ramach grzecznościowej współpracy i na tym koniec. Polecono mi abym wystawiał ofert w inny sposób.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kostas11
#21 Demiurg#

@aleksander_2017 no bo nie ma, jest to opłata transakcyjna, czasem zwracają jak masz rezygnację kupującego, ale jak chcesz udowodnić że się nie dogadaliście przy odbiorze ? 

Popatrz z drugiej strony serwis ma koszty pracowników, reklamy, serwery promowali Twoje ogłoszenie znaleźli kupującego a to usługa która po wykonaniu nie podlega zwrotowi, na przyszłość wystaw z odbiorem ale przedpłatą, jak nie nakłamiesz w ogłoszeniu to kupujący będzie musiał odebrać towar bo jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
aleksander_2017
#7 Wielbiciel#

Ja nie kłamię, bo religia mi nie pozwala. :)))) Dowodem tego że się nie dogadałem z kuypującym jest ponowne wystawienie kosiarki, teraz powinienem doliczyć do ceny prowizję allegro bo ja nie jestem sponsorem. Ale masz rację wszystkie aukcje z odbiorem osobistym przerobiłem na przedpłaty.  Dowodem na to że nie kombinuję jest korespondencja ze sprzedającym

"Rezygnuję zakupu tej kosiarki szukam takiej ale elektrycznej"

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@aleksander_2017 Nie udostępniaj wysyłek za pobraniem i płatności przy odbiorze - problem zniknie.

oznacz moderatorów
aleksander_2017
#7 Wielbiciel#

Eureka, ju8ż to zro0biłem. Trzeci raz nie dam się nabić w butelkę

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
aleksander_2017
#7 Wielbiciel#

Pisałem o zwrot i powiedzieli, że na allegro lokalnie nie ma zwrotów. To znaczy że jest to allegro drugi sort. Tak samo jak nie ma liczby osób obserwujących. Dowodem jest tylko korespondencja na allegro 

Ja nie kłamię, bo religia mi nie pozwala. :)))) Dowodem tego że się nie dogadałem z kuypującym jest ponowne wystawienie kosiarki, teraz powinienem doliczyć do ceny prowizję allegro bo ja nie jestem sponsorem. Dowodem na to że nie kombinuję jest korespondencja ze sprzedającym

"Rezygnuję zakupu tej kosiarki szukam takiej ale elektrycznej"

oznacz moderatorów
aleksander_2017
#7 Wielbiciel#

Co to znaczy " Wybierz wniosek od którego chcesz się odwołać" Ja pisałem do allegro przez formularz kontaktowy na emaila. To co mam wybrać ?  temat dotyczy odwołania

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aleksander_2017 formularz odwołania w przypadku nieprzyznania rabatu transakcyjnego dotyczy wniosków złożonych z poziomu zakładki Zamówienia, czyli transakcji, które odbyły się na Allegro, nie Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
aleksander_2017
#7 Wielbiciel#

No właśnie, dlatego uważam, że allegro lokalnie jest dla klientów drugiego sortu. Allegro lokalnie w porównaniu z allegro ogólnym jest jak dziecko i dorosły. Na allegro lokanie nie można obserwować tak jak na ogólnie, nie można ubiegać się o zwrot prowizji tak jak na ogólnie ktoś powie że w przypadku odbioru osobistego mogę dogadać się z kupującym, a czy nie można się dogadać na allegro ogólnie, pobrana jest prowizja od niedokonanej sprzedaży.

W informacji allegro 

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje korzystanie z allegro lokalnie

Jedyną opłatę pobieramy tylko w przypadku sprzedaży ogłoszenia Kup Teraz lub z Licytacją. Opłata wynosi wtedy 4,9% ceny przedmiotu w Elektronice i 7,9% w pozostałych kategoriach i zostanie naliczona tylko wtedy, gdy kupujący zapłaci z góry za zakup lub wypełni formularz dostawy w przypadku przesyłki za pobraniem. Samo kliknięcie w Kup teraz nie spowoduje naliczenia opłaty. 

U mnie kupiec kliknął a potem zrezygnował i prowizja została naliczona. i 45,43 zł poszło się.......   

Może trzeba się zastanowić czy lepiej zlikwidować opcję odbioru osobistego ?  Ile osób jeszcze zostanie w ten sposób wprowadzonych w błąd.

oznacz moderatorów