anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro usuwa ogłoszenia na Lokalnie wraz ze stroną archiwalną?

igolek
#10 Popularyzator#

Jak zwykle Allegro rządzi się swoją logiką, nie zastanawiając się nad logiką powszechnie stosowaną.

Dostaję list:

Cześć .....,

Usunęliśmy twoje oferty. Sprawdź jaka była tego przyczyna.

Nie możesz umieszczać ofert w innej kategorii niż ta, której dotyczy sprzedawany towar. Utrudnia to kupującym wyszukiwanie interesujących ich przedmiotów.

Wystaw przedmiot w prawidłowej kategorii.

Dodatkowe informacje:
Załącznik nr 2 do Regulaminu Allegro

Chodzi o oferty:

/I tu lista usuniętych ofert./

No więc informuję, że czytałem uważnie regulamin i między innymi w nim znalazłem:

W celu stworzenia opisu Oferty Sprzedający powinien w szczególności zamieścić tytuł Oferty, opis Towaru, określić kategorię odpowiadającą specyfice Towaru oraz ....Wybór kategorii dla tworzonej Oferty powinien odpowiadać głównej funkcji spełnianej przez Towar będący przedmiotem Oferty oraz umożliwiać prawidłowe uzupełnienie wszystkich parametrów ....

Dobrze, ale po pierwsze staram się wystawiać zgodnie z regulaminem choć jest to bardzo trudne bo regulamin długi ale mętny i ogólnikowy, po drugie nie mam dostępu do usuniętych ogłoszeń bo są całkowicie usunięte (choć n.p. czaty o d.... Maryni sprzed czterech lat nie są usuwane bo stanowią cenne archiwum), a Regulamin nie zobowiązał mnie do prowadzenia własnego archiwum działan na Allegro, skąd więc mam wiedzieć, w jakiej kategorii było be, a w jakiej będzie cacy. Sam uważałem, jak widać z upomnienia inaczej i nieprawomyślnie. (Wiem, że wszystko znajdę ale to jak policjant, który na pytanie "za co ten mandat" odpowiada powinien pan wiedzieć, ma pan prawo jazdy).  Do tego dochodzi kompletne pomieszanie i nadmierne rozbudowanie części kategorii.
Teraz pytanie główne:
Czy rzeczywiście nie można poinformować wystawiającego o fakcie, a nie o braku faktu? "Wystawiłeś tu, a powinieneś tu" albo choć "wystawiłeś w błędnej kategori: /i tu drzewko, czy sama jego końcówka/
"?
Dla wyjaśnienia: sześć aukcji, prawdopodobnie w "stare radia", pewnie według Allegro powinoo być w "rtv/agd... części i podzespoły. Niestety nikt nie wpadł na pomysł zrobienia jasnych opisów kategorii zamiast pisania przydługich załączników.

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@igolek Cześć. Na Allegro Lokalnie nie ma możliwości wznowienia ofert, czyli i tak będziesz musiał je wystawić od nowa. 

Jeśli chcesz, mogę podać Ci dotychczasowe kategorie usuniętych ofert.

Klapki kieszeni kasety Wiraż, Weekend, Skald 2 (Kolekcje i sztuka > Design i Antyki > Zabytki techniki > Stare radia)

Suwak przelącznika zakresów Wiraż Weekend Safari 6 (Kolekcje i sztuka > Design i Antyki > Zabytki techniki > Stare radia)

Gałki dolne odbiorników Wiraż, para (barwa, przeł) (Kolekcje i sztuka > Design i Antyki > Zabytki techniki > Stare radia)

Płytka drukowana do odbiornika Biwak Z.R. Diora (Kolekcje i sztuka > Design i Antyki > Zabytki techniki > Stare radia)

Przekładnia strojenia Safari6 Wiraż Weekend Skald2 (Kolekcje i sztuka > Design i Antyki > Zabytki techniki > Stare radia)

Oś strojenia kpl. Safari 6, Wiraż, Weekend, Skald2 (Kolekcje i sztuka > Design i Antyki > Zabytki techniki > Stare radia)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

Dziękuję.
Rozumiem, że wszelkie części należy wystawiać w ... Właśnie gdzie? Skoro są to elementy konkretnych, już zabytkowych sprzętów to w .../elektronika/części mechaniczne jest trochę od czapy, ale pewnie tam, dostosuję się. Wolał bym, co prawda, otrzymać taką informację od Allegro zamiast błądzić po absurdalnie zbudowanym drzewku (n.p. właśnie to: 

Elektronika
RTV i AGD
Elektronika
Elektronika
Części mechaniczne

toż to kompletny bałagan, elektronika na trzech poziomach, mocne!) ale skoro się nie da to będę macał te kategorie po ciemku aż do trafnego wystawienia lub zawieszenia konta.
Jak wspomniałem, byłoby dużo prościej gdyby kategoria miała jasny opis, co wolno, czego nie, tym bardziej, że w moim przypadku trudno mówić o numerach EAN (jedyny/!/ dostępny parametr w kategorii stare radia!) albo o producencie (w kat. części mechaniczne). 
Do tego cytat: Wybór kategorii dla tworzonej Oferty powinien odpowiadać głównej funkcji spełnianej przez Towar będący przedmiotem Oferty oraz umożliwiać prawidłowe uzupełnienie wszystkich parametrów odpowiadających danemu Towarowi, określonych przez Spółkę" w żaden sposób nie wiąże moich ofert z inną, niż wybraną przeze mnie, kategorią.


oznacz moderatorów