anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na allegro lokalnie nie można blokować nierzetelnych kupujących?

RYSIU3
#8 Zapaleniec#

Brak odpowiedzi na kontakt, na prośbę o zapłatę itd itp. Aukcja jest zawieszona przez tydzień, "kupujący" nie płaci, nie odzywa się, a po wznowieniu po tygodniu podobna sytuacja. Przecież to niesamowicie utrudnia sprzedaż i nic z tym nie można zrobić. Takich sytuacji miałem już kilkanaście i widzę, ze ten problem istnieje u wielu sprzedających. Prosimy o pomoc. Na allegro.pl jest możliwość blokady takich ancymnów, a na lokalnie nie ma.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinsplash
#21 Demiurg#

@RYSIU3 Jedyna rada - zgłoś do Allegro takiego "kupującego" jak bawi się tak permanentnie to zainterweniują.

ps Rzetelny 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RYSIU3
#8 Zapaleniec#

tylko mam wrażenie że "klient" zmienia konta (nicki) i mozna tak się bawić do u..... ban na ip by jedynie mógł pomóc, ale dzięki za odpowiedź, pozdro

oznacz moderatorów

jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

Niestety podzielam Twój ból . Ja walczę z tym od ponad roku i allegro nic sobie z tego nie robi prosiłem o możliwość blokady w różnych wariantach .Zauważ że kupują konta o małym stażu i bez telefonu .Niestety allegro chwali się jakie to nie jest bezpieczne kupowanie itp .Ale ty sprzedawco radź sobie sam .U mnie człowiek licytował 5 razy ten sam przedmiot i zawsze przegrywał bo zlicytowały konta "duchy"  bez kontaktu , wpłaty . Ja umówiłem się w końcu poza bo już miałem dosyć .Wole wziąć troszkę mniej niż się użerać .A allegro jest sobie same winne bo traci prowizje i swoją renomę i opinie . Ja każdemu znajomemu opowiadam tą historię aby ich przestrzec przed wystawianiem starych cennych kolekcjonerskich rzeczy tak jak ja .Przykro mi ale spróbują na FB tam teraz się przenosi handel i też są licytacje .Allegro to już nie jest portal aukcyjny .Tylko sklep jak **piiip** tyle że z pośrednikami od których bierze prowizje .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Nie wiadomo dlaczego i raczej nie doczekasz się odpowiedzi na to pytanie 😞 Osoba odpowiedzialna za zmiany na allegro lokalnie pisała, że nie planują tam wprowadzenia czarnej listy, więc nadal będziesz miał takie problemy.

oznacz moderatorów

jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawaj na normalnym allegro i zrezygnuj z lokalnie tam można dodawać do listy takich nieuczciwych kupujących .Przy wystawianiu klikasz  "Możesz też wystawić przez ..." i wystawiasz na allegro

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Niestety to nie jest dobra rada. Na zwykłym allegro oferta prywatnego sprzedającego zniknie wśród tysiąca ofert firmowych, liczbę wyświetleń przez 10 dni będzie można policzyć na palcach jednej ręki. Na allegro lokalnie jest domyślne sortowanie od najnowszych ofert, wystawiona aukcja będzie na pierwszej stronie kategorii i sporo osób ją zobaczy.

oznacz moderatorów

RYSIU3
#8 Zapaleniec#

Poza tym na lokalnie masz promowanie za 1 zł, a na **piiip** wiadomo

oznacz moderatorów

jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

tak ale zawsze rozwiązuje sprawę blokowania .A co do sprzedaży to zależy co sprzedajesz .Ale nikt nie ogląda wszystkich ogłoszeń tylko wpisuje konkretną nazwę produktu. a jak szuka licytacji to i tak trafi na Ciebie .Ale pozostawiam to każdemu sobie .Każdy wystawia jak chce  

oznacz moderatorów