anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego opłata za przesyłkę na Allegro Lokalnie jest przekazywana do sprzedającego?

classicarmy
#8 Zapaleniec#

Witam w jakim celu opłata Allegro Paczkomaty Inpost jest wysyłana na nasze konta jak za chwilę musimy ją zwrócić. Inna platforma zakupowa przesyła tylko sumę która nam się należy jest to czytelne  nawet przy sprawdzaniu czy nie ma pomyłek. Proszę zróbcie tak żeby uprościć sobie i nam pracę, jak widać po innych firmach ten temat można uprościć. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

_Likos_
#20 Guru#

@classicarmy  nie każdy nadaje z allegro. Niektórzy mając umowe z inpostem te opłaty wnoszą do inpostu nie do allegro.

oznacz moderatorów

classicarmy
#8 Zapaleniec#

 Jest zaznaczone Allegro Paczkomaty Inpost w Allegro Lokalne i o tym mówię. Z automatu masz zwrócić za przysyłkę do Allegro. Chyba mówimy o różnych rzeczach.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@classicarmy  nie mówimy o róznych rzeczach. Mając podpisaną umowe z inpost za usługe allegro paczkomaty także fakture wystawia inpost tylko wystawia ceny ustalone z allegro.

Dlatego sprzedajacy którzy mają podpisane umowy po prostuy otrzymuja te pieniadze od kupujących a potem dostaja FV z Inpostu nie z allegro. Do rozliczenia z allegro jest tylko kwota opłaty za  wysyłki smart której i tak nie wpłaca kupujący jako dodatkowej opłaty.

NIe wiem jako to jest rozliczane na lokalnie. Tam nie sprzedaje wiec nie mam pojęcia.

oznacz moderatorów

classicarmy
#8 Zapaleniec#

Ale ja właśnie mówię o zwykłym Kowalskim bez żadnych umów, co sprzedaje na Allegro Lokalnym.

oznacz moderatorów

classicarmy
#8 Zapaleniec#

Czy wśród zamieszczonych odpowiedzi znalazło się rozwiązanie Twojego problemu? Dostałem takie pytanie od Allegro. Szanowne Allegro nic nie został rozwiązane i zamiast wysyłać odpowiedzi z automatu zajmijcie się tym problemem który opisałem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@classicarmy w tej chwili jest to rozwiązane w uproszczony sposób. 
Razem z zapłatą za towar otrzymujesz od kupującego koszt przesyłki, ponieważ to on ją opłaca. Takie przesyłki nadajesz korzystając z usług InPostu, ale rozliczasz je i generujesz etykiety przez Allegro Lokalnie. Dzięki temu, że koszt przesyłki jest naliczany po jej nadaniu do rachunku Allegro w przypadku nie skorzystania z tej metody pozostaje na Twoim koncie i może np. obniżyć koszt przesyłki jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się nadać ją inną metodą na stronie przewoźnika.
Dziękuję za Twoją sugestię przekazałam ją do zespołu Allegro Lokalnie i jeśli otrzymam dalsze informację w tej sprawie wrócę z nimi tutaj.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

classicarmy
#8 Zapaleniec#

Monika przecież wiadomo że ta cena przesyłki jest bardzo  dobra i nikt nie uzyska lepszej. Jak wspomniałem wcześniej inna platforma rozwiązała to i jest bardzo przejrzyście. Uwierz że to nie jest uproszczony sposób.

oznacz moderatorów