anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego płatność blik nie przeszła przy aktywacji konta?

Client:111913137
#8 Zapaleniec#

2 dni temu założyłam Allegro Lokalnie, aby zacząć sprzedawać przedmioty. Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją aktywacji konta. Wypełniłam dane, które są takie same na koncie bankowym i wybrałam płatność blik, żeby wpłacić 1,01 zł, a następnie wszystko potwierdziłam. Ukazał mi się komunikat o anulowaniu płatności blik oraz o tym, że moja prośba o weryfikacje konta nie zostanie rozpatrzona. Pomimo tego i tak pobrało mi z konta określoną kwotę. Teraz gdy wchodzę w aplikacje, a następnie przycisk „wstaw” wyświetla mi ponownie instrukcję jak aktywować konto. Czy pieniądze zostaną zwrócone?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz ponownie wysłać tą 1,01zl .

oznacz moderatorów

Client:111913137
#8 Zapaleniec#

A co z poprzednią wpłatą, otrzymam zwrot?

oznacz moderatorów

Client:111913137
#8 Zapaleniec#

A co z poprzednią wpłatą, otrzymam zwrot?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:111913137 tak, te środki wrócą na Twoje konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak wrócą w ciągu 3dni.

oznacz moderatorów

Client:111913137
#8 Zapaleniec#

Konto chciałam aktywować 9 sierpnia i wtedy właśnie przelałam pieniądze, dziś jest 14 a pieniędzy dalej nie ma 😕

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

To przez tą złotówkę spać nie możesz?  Przecież były dni wolne, banki nie pracowały,  dostaniesz tą kasiorę może dziś a najprawdopodobniej dopiero w środę.

W tej płatności nie chodzi o złotówkę, potrzebny jest przelew bo wtedy bank podaje dokładne dane osoby która przelew wykonała. Allegro sprawdza te dane z tymi które podałaś przy rejestracji konta.  Jeżeli któreś literki się nie zgadzają to konto pozostanie nieaktywne.

oznacz moderatorów

Client:111913137
#8 Zapaleniec#

Okej, rozumiem jak działa rejestracja konta. Mam świadomość tego, że błędne wpisanie którejś z literek wiąże się z nie aktywacją konta. Jednak określoną kwotę przelałam i pobrało mi ją z konta. Chodzi o to, że na stronie jest napisane o zwrocie środków po aktywacji konta. Moje pytanie brzmiało czy w ogóle one zostaną mi zwrócone. Gdybym ponownie przelała 1,01 zł to istnieje ryzyko, że ponownie wyskoczy błąd, a wtedy będę jeszcze więcej stratna i pieniędzy nie odzyskam.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Tak złotówka będzie zwrócona. Nie wiem jak zwracają blika bo mało korzystam z tego wynalazku, ale powinni zwrócić na konto bankowe.

Ale faktycznie dziwne, to trochę zbyt długo trwa, może mają dużo zgłoszeń?

Jeśli chcesz sprzedawać wykonaj również koniecznie aktywację PayU oraz Przelewy24.  Zwłaszcza PayU jest ważne bo nie wypłacą ci zarobionych pieniędzy jeśli nie aktywujesz tego operatora płatności.

No i znowu wpłata 2 x1,01 zł.  Ale oddadzą 😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze raz piszę bo wygląda na to że nie wykonałaś aktywacji konta.

Czy wysłałaś tą złotówkę ponownie zwykłym przelewem z konta bankowego?

Blik polega na przekazaniu pieniędzy i kodu  Blik. Dane nadawcy nie są ważne, ważny jest kod.

Natomiast do weryfikacji potrzebne są dane właściciela konta, bo chodzi o sprawdzenie danych a nie o złotówkę.  Przy przelewie blik takich informacji prawdopodobnie nie ma.

Jeżeli nie przekazałaś tej złotówki przelewem bankowym to wykonaj jak najszybciej ten przelew z konta banku, nie przez blik tylko zwyczajnie, eliksir.

Tej złotówki z blika prawdopodobnie nie zwrócą dopóki nie aktywują konta. Bo na dzień dzisiejszy, tak na poważnie, to nie wiedzą na jakie konto mogą tą złotówkę zwrócić.

Nie jestem ekspertem bankowości ale z tego co wiem to tak to właśnie wygląda.

oznacz moderatorów