anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie zgłaszać potencjalnych oszustów?

agnieszkawawka
#7 Wielbiciel#

Wystawiłam licytacje na allegro lokalnie. Wygrała osoba, która teraz piszę do mnie :na stronie widzę tylko opcje odbiór osobisty... Czy to jakis błąd? "

Obawiam się że to może być oszust który dąży do tego że dogadamy się poza allegro i będzie mógł wtedy łatwo mnie oszukać na jakiś link w wiadomości itp.

Poza tym wkurza mnie ze tyle męd i oszustów kręci się na tego typu portalach bo wygrywają licytacje a potem, jeśli sprzedających nie da się nabrać na jakiś przekręt, to musi wystawiać znów przedmiot. I tak w kółko... Bo oszustom zalezy na wygraniu licytacji tylko po to żeby nawiązać kontakt z kupującym i zrobić go w wala.

Nigdy nie sprzedam tego leżaka w ten sposób, jak ciagle oszuści będą wygrywać aukcję i oczywiście wycofywać się z wszystkiego gdy zorientują się ze nie da się mnie okrasc...

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@agnieszkawawka Zgłaszanie ma niewielki sens, bo po zablokowaniu jednego w to miejsce pojawi się dziesięciu innych. Wystaw towar na zwykłym Allegro, tam jest zdecydowanie mniej tego rodzaju sytuacji. Podczas wystawiania kliknij link "dotychczasowy formularz" pokazany na zdjęciu w prawym dolnym rogu;

AAAA.JPG

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@agnieszkawawka Jeśli podejrzewasz, że dany użytkownik stara się wygrać licytację tylko po to, aby nawiązać z Tobą kontakt i oszukać, możesz napisać do nas tutaj lub przez naszą stronę Allegro Pomoc. Dokładnie sprawdzamy wszystkie zgłoszenia, które do nas napływają. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@agnieszkawawka Kupujący ma 5 dni na zapłatę i nikt mu nic nie zrobi jak nie zapłaci, takie zasady, możesz wystawiać na zwykłym, nie udostępniaj pobrań(problemy z prowizją), wysyłaj jak środki będą na koncie. Takie czasy nadeszły i co zrobić, źli kupujący i źli sprzedający a niby jedni bez drugich nie istnieją.😣

oznacz moderatorów