anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inna cena

MAMY ROZWIĄZANIE!
atan48
#8 Zapaleniec#

Wystawiając przedmiot podałem opis i cenę. Podana cena wyświetliło o zero mniej czyli zamiast 800 zł wyświetliło 80 zł. Zorientowałem się dopiero na drugi dzień, po poprawcie wyświetliło się  8000. Znowu poprawiłem na prawidłową ale już mam pretensje kupującego, który nie chce ugody i zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
kostas11
#21 Demiurg#

@atan48 rozumiem że kupił za 80 zł zamiast 800 zł powołaj się na błąd i oddaj kasę jest na to ustawa z art. 84 Kodeksu cywilnego 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
atan48
#8 Zapaleniec#

Proszę o nazwę lub numer tej ustawy.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@atan48 art. 84 kc

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
atan48
#8 Zapaleniec#

Ok  nie doczytałem, dzięki 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@atan48 Kupujący ma rację, została zawarta prawnie wiążąca umowa, więc powinieneś wydać towar. Nabywca może się tego domagać nawet sądownie. O tym, czy powołanie się na błąd w cenie będzie skuteczne w tym konkretnym przypadku, może zadecydować tylko sąd.

uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć;

Na rynku bywają przeceny towarów, więc kupujący niekoniecznie mógł błąd z łatwością zauważyć. Gdyby to było 1 zł za towar o wartości 800 zł, wtedy miałbyś spore szanse.

oznacz moderatorów