anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak skontaktować się z kupującym gdy nie odpowiada na wiadomości ?

aliiegro
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Jak skontaktować się z kupującym na Allegro lokalnie w celu finalizacji transakcji.

Wpłata wpłynęła ale nie mam adresu i nr tel. Kupującego   gdzie wysłać zakupioną rzecz.

Na wiadomości przez czat nie odpisuje. 
Prosze o poradę co zrobić? 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Nie masz powiadomienia e-mail o zakupie z danymi kupującego? Poproś o pomoc Allegro na czacie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=70d99e7b-80c7-411c-bb2f-1ea90a88d7e8

oznacz moderatorów

aliiegro
#8 Zapaleniec#

Nie , nic nie mam oprócz nazwy ( nicka) kupującego. 0 innych danych.

Żadnego maila oprócz tego ,że licytacja się zakończyła nie otrzymałam.

Formularz do kontaktu  allegro juz wypełniłam.Otrzymałam wiadomość .że przyjęli zgłoszenie i to tyle.Jak długo trzeba będzie czekać na odp. nie wiem , a klient zapewne chciałby dostać zapłacony przedmiot szybko, ale jak mu go wysłać skoro nie wiadomo gdzie???

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Czas oczekiwania to około 24 godziny. Napisz jeszcze raz na czacie z tego samego linku powyżej, odpowiedź otrzymasz po chwili.

oznacz moderatorów

aliiegro
#8 Zapaleniec#

Napisałam i odpowiedzieli , że jeżeli kupujący nie zapłacił przez PayU to jest to niezgodne z regulaminem i żadnych danych do wysyłki nie otrzymam. Jedyne co mogą zrobić to wysłali wiadomość do kupującego,że proszę o kontakt z nim.

Czy kupujący odpowie na wiadomość tego nie wiem? Chcę wysłać zapłacony przedmiot i nie mogę, to jakiś absurd dla mnie.

Strasznie to wszystko zagmatwane na tym allegro lokalnie i trudne zarówno dla sprzedających jak i kupujących.

Pierwszy raz coś w ten sposób sprzedawałam poprzez licytację na allegro lokalnie i nie wiedziałam,że będzie z tym tyle problemów . Nie wiedziałam też, kupujący może zapłacić przez PayU za licytację .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To bardzo ciekawe, co Allegro Ci odpowiedziało, bo kupujący nie ma obowiązku płacić przez PayU, żaden punkt regulaminu nie zabrania płacić bezpośrednio na konto sprzedawcy. Poza tym przy wpłacie bezpośrednio na konto, gdy kupujący nie otrzyma towaru po zakupie na Lokalnie, może wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących - wystarczy wtedy okazać Allegro dowód wpłaty.

Musisz teraz uważać, bo po pięciu dniach bez wpłaty przez PayU licytacja odnowi się automatycznie i następne osoby będą licytować. Zakończ ofertę natychmiast po wznowieniu, zanim pojawią się nowe oferty kupna.

oznacz moderatorów

aliiegro
#8 Zapaleniec#

Ok, bardzo dziękuje za info.

oznacz moderatorów

aliiegro
#8 Zapaleniec#

Zrzut ekranu 2020-09-22 o 15.59.56.png

taką dostałam odpowiedz od allegro 

oznacz moderatorów

waldii2010
#2 Obserwator#

zapłacilem  i nie dostałem towaru  wysłałem kopię przelewu i nic    .    sklep     E R O P T E K A  milczy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@waldii2010 Otwórz dyskusję z sprzedawca, jak zwykle Allegro to tu https://allegro.pl/dyskusje/nowa, jak AL tu:https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE ma 24 godz na odpowiedz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Ze sprzedawcą. Pisz tak, inaczej ciągle będziesz robił  błędy językowe 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Błąd to zrobili inni produkując coś takiego ......zwracaj uwagę innym, do mnie się nie odnoś.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Trudno cię zrozumieć. Popełniasz błąd językowy od dawna pisząc "z sprzedawcą", zamiast "ze sprzedawcą". Zobacz jak pisze Allegro; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/kontakt-ze-sprzedajacym-YLkxdB0l1t8 Zrozumiałeś?

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@aliiegro "Napisałam i odpowiedzieli , że jeżeli kupujący nie zapłacił przez PayU to jest to niezgodne z regulaminem i żadnych danych do wysyłki nie otrzymam." - a któryż to punkt regulaminu o tym mówi i jak to się ma do tego, że "kupujący" (mimo że nie zapłacił) Twoje dane osobowe otrzymał w mejlu od allegro?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@aliiegro A nie masz na przelewie danych człowieka?

Ula

Ula
oznacz moderatorów